Citová divočina

Citová divočina Originální název: Citová divočina

Belami - 2011
ISBN: 978-80-87166-08-6

Belami (2011) 978-80-87166-08-6 128

Ženy by pro to, aby byly šťastné udělaly cokoliv. Chodily po rukou, nechaly si přifukovat prsa kompresorem, živily se čtyřlístky… ženy by pro štěstí udělaly cokoliv, vyjma jediného: být samy sebou. Citová divočina je příběh čtyř kamarádek, které na konci cesty za štěstím nacházejí svoje skutečné já. Je to příběh žen, které až ve středním věku pochopily, že tím jak vidíme samy sebe, vytváříme předlohu pro to, kým se skutečně můžeme stát. (Založil/a: petuushkaaa)

Introvert
  30. 6. 2014, 9:24
Knížka sice útlá, obsahově nepříliš náročná, a přesto na mě udělala hluboký dojem.
Čtyři kamarádky se potýkají s vlastními vztahy, v nichž nejsou příliš spokojené, a hledají samy v sobě ony ženy, kterými by chtěly být. Je v ní tolik myšlenek (hlavně oněch sebedegradujících), které pocházejí nepochybně z autorčiných vlastních zkušeností... Velká škoda, že paní Monyová sama nenašla tolik odvahy k radikální změně, jakou nechala projít hrdinky své knížky. Dnes tu mohla ještě být a psát úplně o čemkoli...
Je mi z té knížky hodně smutno.
LadysR2
  2. 6. 2013, 13:19
Při prvních stránkách jsem myslel, že to vzdám, že je to moc ženskej pohled na věc. Pak jsem se ale rozčetl a šlo to. A dovolil bych si nesouhlasit s Vercinkou.. Mě to teda moc k pobavení nepřišlo. Z knihy vlastně vyplývá, že život bez mužů je velké zlo a život s nimi nutné zlo. A život bez dětí je tragedie, ale s nimi je to věčný boj.... Moc optimismu do partnerského života mi to nepřidalo, ale stálo to za přečtení
Alaglesia
  1. 6. 2014, 18:38
Oddychová četba, tak akorát na mateřskou dovolenou. Tuto knihu řadím k těm zdařilejším. Příběh čtyř žen, které během roku prožijí nemalou změnu v životě, je velice čtivý a ze života.
Vercinka.
  4. 1. 2013, 17:14
podle mne jedna z jejích nejvtipnějších knih, moc jsem se pobavila. Příběh čtyř kamarádek, každa má své problémy, řeší vztahy, lásky, rodiny...moc hezká ženská oddychovka
frikulinka81
  30. 7. 2016, 18:19
Obsahuje spoiler spoiler Citová divočina mě bavila. Během necelého sobotního dne jsem ji měla přečtenou. Opravdu skvělé čtení pro 36 - 37leté ženy jako jsem já, jako jsou hlavní hrdinky. Není snad takové čtenářky, která by se alespoň v jedné z nich nenašla. Je to příběh čtyř kamarádek, které spolu pracují ve svatebním salonu, každá je jiná, každá má své trable. Silvana - vlastní salon, svobodná, hodně o sebe pečuje, nezadaná, touží po tom pravém a chce se vdát - nakonec otěhotní (ale zůstává stále sama); Nataša - manžel Zajíček (flegmatik, rejpe do ni, nudný), dcera Jolana (to samé, co táta, VŠ), oplácanější, najde si milence Lukáše - nakonec dá milenci kopačky, renovuje vztah s manželem, dcera odjela do Británie; Debora - rozvedená, zatrpklá po vztahu s Olinem, který ji opustil kvůli jiné, všichni chlapi jsou bídáci, trápí ji, že byla na interrupci a tudíž nemá žádné dítě - nakonec se seznámí na popud její atraktivní matky s introvertním Štefanem, který jí učaruje a nastěhuje se k ní; Miluška - dva malé syny, dva psy, manžel Janis, který ji zahýbá s o hodně mladší Klárou, ona mu na tu nevěru přijde a vyhodí ho z domu, nachází samu sebe, začíná být více soběstačná, opět najde cestu ke své maceše Vlastě. Všechny ženy prožily své příběhy v roce 2010, tento rok byl pro ně zlomový. (Stejně tak i pro mě. ;-)) Kniha končí Silvestrem 2010, kdy jsou všechny pohromadě a usuzují, že jsou vlastně šťastné.
AnnaNawaro
  25. 12. 2012, 22:22
Kniha je v celku pěkná, čtivá ale opět žádnou hloubku nečekejte. Prostě život zdánlivě "obyčejných" žen se svými problémy. Nic převratného ale nezklame.
HDosoudilová
  12. 8. 2015, 17:12
Moje první zkušenost s touto autorkou a musím říct, že velmi pozitivní. Kniha se četla lehce, měla děj a celkem rychle jsem se orientovala v postavách a jejich osudech. Líbilo se mi, že je to vlastně příběh ze života nás všech. Každý si v podstatě můžeme za to, jaký život vedeme a je na nás, jestli s tím něco uděláme nebo ne.
Pethushka
  22. 11. 2014, 16:12
I když je to tenounká kniha, četla jsem ji poměrně dost dlouho. Ne že by mě nebavila, ale jelikož nešla moc do hloubky, nedělalo mi problém se od ní kdykoliv odtrhnout.