Lexikon lektvarů paní Daneové

Lexikon lektvarů paní Daneové Originální název: The Physick Book of Deliverance Dane
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-249-1473-2

Ikar (2010) 978-80-249-1473-2 398

Studentka historie na Harvardu Connie potřebuje dokončit svou disertační práci, ale místo toho musí zařizovat prodej opuštěného domu své praprababičky v městečku Salem. Náhodou objeví starou Bibli ze 17. století a v ní klíč se jménem Deliverance Daneové. Connie s úžasem zjišťuje, že dávno mrtvá žena byla odsouzenou čarodějnicí a zanechala po sobě lexikon plný nadpřirozeného vědění. Navíc se zdá, že Connie je s historií Salemu a jeho krvavých procesů sama spojena víc, než měla tušení, a že stará magie možná skutečně existovala… (Založil/a: sovulka)

#magie  #beletrie
Katherine Howe Katherine Howe
*1977

Katniss Lavender
  22. 8. 2011, 21:11
Tato kniha mne od začátku pohltila svou atmosférou a překvapila tím, jak lehce se čte a jak její děj příjemně plyne. Přečetla jsem ji jedním dechem... Nikdy by mě nenapadlo, že dějiny může někdo tak vkusně zakomponovat do románu tohoto typu... Jsem nadšená!
Nikolka001
  28. 6. 2013, 21:33
Paráda. Velmi zajímavá a čtivá kniha. Můžu jen doporučit. Děj je bomba. :) Byla jsem nadšená od začátku až do konce. Z knihy jsem se také hodně dozvěděla. :) Doporučuji! :))

Noctua
  27. 5. 2014, 12:49
Kniha se mi líbil a přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Popoháněla mě touha vědět, co ještě úžasného si spisovatelka k tomuto tématu vymyslí. Co Connie dokáže s nalezeným rukopisem za úžasné věci... Bohužel nic. Zdá se, že na Katherine Howe zatlačil vydavatel, tak honem ukončila děj sice docela zajímavě, ale zbytečně rychle a krátce. No, ale to je můj názor - nenasytné čtenářky :-) Důležité je, že se kniha čte velice dobře a svým způsobem mile rehabilituje "čarodějnice" celého světa.... Snad se dočkáme i překladu jejích dalších knih.
trynitrix
  2. 6. 2012, 15:51
Lehké oddechové s tématem které mě zajímá hlavně čtivé nemam co k tomu dodat.Líbilo se mi to popsání ty historie jak to bylo v té době. :-)
Aileen7
  18. 3. 2013, 21:51
Knihu jsem četla při svaťáku a nádherně se mi díky ní podařilo odreagovat. Navíc se četla moc dobře a obsahovala pro mě zajímavé i když zároveň děsivé téma. Více takových knih!
ivaifka
  24. 5. 2012, 17:00
Úžasná kniha která se čte takřka sama a opravdu jedním dechem.Propletení historie s dnešní dobou je užasně propojené.Doporučuji tuto knihu všem kteří máte rádi historii,záhady,napětí i dnešní dobu prostě jsem knihou nadšená!!