První kniha krve

Originální název: Book of Blood 1

Laser-books - 1994
ISBN: 80-85601-84-2

Laser-books (1994) 80-85601-84-2 214

Knihy krve nejsou pro citlivé nátury. Jestli už máte dost příběhů na dobrou noc, které jen čerpají z o mnoho kvalitnějších autorů, tak potom vás zajisté potěší, že jste objevili mistra hororu Cliva Barkera, který se v posledních letech ukázal jako autor v tom nejlepším slova smyslu šokující. Kdo však okusí jeho bizarní světy, pro toho už není návratu...

Povídky:
- Mrtvý mají své dálnice (The Book of Blood)
- Půlnoční vlak smrti (The Midnight Meat Train)
- Azrael a Jack (The Yattering and Jack)
- Blues prasečí krve (Pig Blood Blues)
- Sex, smrt a hvězdy zář (Sex, Death and Starshine)
- Města v horách (In the Hills, the Cities) (Založil/a: iampatrik)

Rames
  26. 9. 2012, 13:27
Mrtví mají své dálnice 20%
Půlnoční vlak smrti 60%
Azrael a Jack 20%
Blues prasečí krve 60%
Sex,smrt a hvězdy zář 20%
Města v horách 20%

První moje audio kniha . Krásný styl vyprávění , bohatý slovník .Ale obsahově neuspokojující,nemůže být řeč o nějakém strachu nebo mrazení v zádech.
Máte-li před sebou obrovskou hromadu prádla na žehlení ! Uspokojující.
LeaLea
  19. 10. 2012, 20:29
Zkusila jsem tohoto autora poté, co ho někdo vyzdvihl nad Stephena Kinga. A nejsem zklamaná, ačkoliv vyloženě unešená taky ne. Barkerovo psaní je o něčem trochu jiném, lehčí, ale mají i pár společných bodů, například skutečně bizarní gradaci zpočátku obyčejných věcí, jestli se to tak dá říct. Není to jen krvák na efekt, autor si vcelku dobře pohrál i s psychologií. Mého krále hororu nenahradil, ale nezdráhám se po dalších jeho knihách sáhnout. Inspiruju se Rames a ohodnotním každou povídku zvlášť, protože ono to jinak ani nepůjde.
Mrtví mají své dálnice *****
Za mě velmi dobrá povídka, od první věty, prvního odstavce, jsem věděla, že mě bude bavit. A nepletla jsem se. Tísnivá, depresivní duchařina.
Půlnoční vlak smrti ****
Po správně temném rozjezdu "dálnice" se tato jeví poněkud slabší. Je zase pojatá jinak, syrověji. Ve výsledku slušné mrazení v patách lidského řezníka.
Azrael a Jack **
Povídka o pekelném škůdci mě vůbec neoslovila, přišlo mi, že k pojetí sbírky ani příliš neladí.
Blues prasečí krve ****
Velmi obskurní nápad, ale o to lépe zapůsobí. Atmosféra nápravných zařízení většinou udělá v dobře vedeném příběhu své, a tady se to povedlo dvojnásobně.
Sex, smrt a hvězdy zář ***
Dosti natahovaný příběh z divadelního prostředí, ale za závěr, který mi spravil náladu (v hororovém slova smyslu), hodnocení trochu zvedám.
Města v horách **
Nápad jako obvykle bizarní, až mrazí, ale ve výsledku dle mě strašná blbost. Obr svázaný z (víceméně) živých lidských těl? Na mě prostě příliš mnoho nelogičností.
Tomáš Fiurášek
  29. 7. 2014, 17:59
To, co napsal Stephen King o Barkerovi se ukazuje, jako naprostá pravda.
Hodnocení povídek:
Mrtví mají své dálnice *****
Půlnoční vlak smrti *****
Azrael a Jack ***
Blues prasečí krve ****
Sex, smrt a hvězdy zář **
Města v horách ****

Celkové hodnocení knihy: Kdybych mohl, rád dám 100%, protože tohle je opravdu umělecké dílo. Ale jedna povídka, a sice; Sex, smrt a hvězdy zář mi tam vůbec nesedla. Zbytečně dlouhé popisy nedůležitých věcí/osob. Ale, naproti tomu ostatní povídky; každý nápad, každá metafora, vše s tak mrazivou atmosférou plnou temnoty, krve, hrůzy a sexu... opravdu klobouk dolů. Barkerův styl psaní mne chytil a zaujal a proto, ač na vážkách, dávám 80%. Rozhodně doporučuji přečíst.
hladass
  16. 12. 2015, 22:06
V Knihách krve Clive Barker dokázal, že je vynikající vyprávěč, který umí nejen stvořit a popsat světy na několika stovkách stránek a neztratit čtenářovu pozornost, ale je chopen napsat i poutavé a úderné povídky plné těch nejbizarnějších nápadů... A upřímně si přiznejme, tohle dneska na poli hororu jen tak někdo neumí...
johnnie
  25. 2. 2014, 14:57
Clive Barker prostě měl psát povídky. Zatímco některé jeho romány jsou příliš vleklé, Knihy krve ukazují, že na hororové povídky je výjimečný talent (ačkoliv už údajně s hororem seknul). Navíc píše a evidentně i uvažuje jinak, než například Stephen King. Je mnohem cyničtější.
banan
  30. 7. 2013, 15:22
... no tak toto bylo velice poutave cteni :) jsem nadmiru spokojen a mohu jen doporucit, obzvlast vypichuji pribehy Pulnocni vlak smrti, Azrael a Jack, Blues praseci krve .. chystam se i na zbyvajici knihy a pevne doufam, ze budou prinejmensim stejne tak dobre :)
meesha
  8. 5. 2013, 11:48
Úžasné, nic podobného jsem ještě nečetla. Neskutečně bizarní nápady, zejména v Půlnočním vlaku smrti, Blues prasečí krve a Městech v horách, nad kterými jsem jen kulila oči :) Nicméně, čte se to moc dobře...