Půlnoční povídky

Půlnoční povídky

Albatros - 1989

Albatros (1989)

Hrůzostrašné příběhy o nevysvětlitelných záhadách a tajuplných úkazech.
Antologii hororových povídek různých autorů sestavily Zuzana Ceplová a Jarmila Rosíková. (Založil/a: Thanes)

jehlaspichlas
  15. 8. 2011, 13:36
V téhle antologii hororových povídek najdete víceméně z devatenáctého století: Sheriden
le Fanu - Carmilla - má nejoblíbenější povídka; E. A. Poe - Zánik domu Asherů a další
povídky od Charlese Dickense, Ignáce Herrmanna, Jakuba Arbese, Guy de Maupassanta apod.
Buřinka
  11. 10. 2016, 9:17
Některé povídky jsou delší, některé úplně krátké. Některé se čtou "jedna báseň" a nad některými je nutno přemýšlet. Některé (např. Liščí svatba, Pohádka o mrtvém těle, patřící neznámo komu, Skřítek v lahvi) se mi vůbec nelíbili a nebo jsem je možná asi jen nepochopila... Nejvíc mě zaujal Strašidelný ostrov, Zánik domu Usherů, Otevřené okno a Carmilla. Napsali je takoví velikáni jako např. A. S. Puškin, R. L. Stevenson, G. D. Maupassant, I. Herrmann, N. V. Gogol, Ch. Dickens a další. Před každou povídkou je krátké povídání o autorovi povídky.
rosavtrave
  7. 11. 2011, 21:09
Strašidelné příběhy od těch nejlepších autorů na mě zapůsobili velice dobře a musím uznat, že tito spisovatelé jsou skutečnými mistry ve svém oboru :)