Gentlemani z Harvardu

Poprvé vydáno celosvětově: 1985

Knižní klub - 1996
ISBN: 80-7176-343-8

Knižní klub (1996) 80-7176-343-8 480

Tato působivá i dojímavá sága o pěti příslušnících harvardského absolventského ročníku 1958 a o ženách spjatých s jejich osudem je dalším románem amerického spisovatele Ericha Segala. Pět životů, pět milostných příběhů - dramatický portrét jedné generace - Danny Rossi, Ted Lambros, Jason Gilbert, George Keller, Andrew Eliot - jejich výbušný, výjimečný a zajímavý příběh sledujeme od prvních okamžiků příchodu na univerzitu, prožijeme s nimi bouřlivé čtvrtstoletí a budeme svědky pětadvacátého výročního absolventského setkání, na němž se spolužáky konfrontují bilanci svých životů. Stále v centru, uprostřed vášně, smíchu a slávy, stojí Harvard - symbol toho, kdo jsou a kým budou. Byla to generace, která si vytvořila vlastní pravidla a pak je porušovala, a jejíž zářné úspěchy, citové tragédie i nespoutané ambice ohromí svět. (Založil/a: vojtech.kucera)

karkulin1982
  13. 12. 2013, 22:59
Knihu jsem četla jako hodně mladá a divím se,že jsem ji dočetla. Ne že by se mi nelíbila, to naopak a jak moc, jen že jsem ji zvládla přečíst. Prostě další skvost z pera E.Segala, ke kterému se určitě brzo vrátím.
vojtech.kucera
  1. 3. 2011, 11:30
Tak tohle jsem ani nečekal. Je to kniha, která je zcela jasně srovnatelná s Posledním kabrioletem. Děj také popisuje osudy studentů Harvardu - o jednu generaci pozdější, než jsou hrdinové Posledního kabrioletu. Autor se zaměřuje na 5 mužských hrdinů a na jejich osudy, manželství a rozvody...