Velký průšvih

Originální název: Big Trouble

Talpress - 2002
ISBN: 80-7197-195-2

Talpress (2002) 80-7197-195-2 236

Stephen King napsal, že se při čtení tohoto románu smál tak, až spadl ze židle. Myslíte, že přeháněl? Znáte-li autorovy předcházející česky vydané knihy, jistě mu budete věřit a rádi se přesvědčíte sami. První velký román amerického humoristy je pochopitelně plný postav a samozřejmě i děje, ale ten je tak spletitý, že se nebudete stačit divit. Ocitnete se mezi střelnými zbraněmi, pravými i nepravými, dokonce i mezi zaručeně pravými nukleárními. Životy postav se různě proplétají a zase rozplétají a autor k nim přidává své typické vtipné poznámky a komentáře. (Založil/a: Aadri)

Peter.Melon
  3. 5. 2011, 11:48
Děj je o bombě a zločincích,kteří s ní chtějí získat co největší majetek.Ti zločinci jsou vlastně jen dva a utekli z vězení.Nejsou moc chytří a poznali se ve vězení.Málem díky nim na konci knihy sami explodují.Bomba skončí ve vodě,kde vybuchne.Podle toho,co jsem se dozvěděl z filmu s Timem Allenem-Velký průšvih jeden ze zločinců ke konci filmu vybuchne a zemře.Knihu jsem četl také,ale ne celou.Je to celkem vtipná a napínavá kniha,která stojí alespon za jedno přečtení,i když jste ji začali číst-jako já až později,když jste viděli dřívěji film.