Není kouře bez ohýnku

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-0613-7

Knižní klub (2006) 80-242-0613-7 173
Odeon (1982)

Malé venkovské městečko je znepokojeno množstvím anonymních dopisů. Celá situace vyvrcholí zdánlivě bezdůvodnou sebevraždou bezúhonné ženy, a tak se místní policie dává do pátrání po autorovi dopisů.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Aiobheann
  17. 2. 2013, 21:55
Tato detektivka bezesporu nepatří k tomu nejlepšímu, co "královna zločinu" kdy napsala, pro mě však vždy bude tou nejoblíbenější. Kniha má neopakovatelnou atmosféru: poklidné městečko Lymstock, kde se skrývá více než jedno tajemství, sympatický Jerry jako vypravěč příběhu, anonymní dopisy, které vlastně nebyly, proměna ošklivého kačátka v labuť, slečna Marplová v roli "odbornice" a její past na vraha...
maratach
  27. 11. 2011, 10:02
Do Lymstocku, poklidného venkovského městečka, přichází Jerry Burton se svou sestrou Joannou, aby se zotavil po těžkém úrazu, který utrpěl při havárii letadla. Jejich život by plynul neměnně a nevzrušeně, kdyby sourozenci náhle neobdrželi poměrně nechutné anonymní dopisy.
Posléze zjistí, že i jiní obyvatelé dostávají podobné dopisy. Městečko postupně propadá zvláštní psychóze... Každý podezřívá toho druhého: co když je na pomluvách něco pravdy, co když nic nevzniká bezdůvodně? Když manželka jednoho váženého občana spáchá sebevraždu poté, co obdrží další anonym, začíná policejní vyšetřování. Vzápětí dojde i k vraždě, prvnímu činu toho druhu v historii Lymstocku... Kdo z obyvatel nedostal žádný anonymní dopis? Šlo o anonymy v pravém slova smyslu? A byla sebevražda opravdu sebevraždou nebo šlo o první oběť?
Spolu s autorkou sledujeme příběh krůček po krůčku, a přece jen málokdo odhalí tajemství dříve, než se zachce autorce samé. Nakonec nebudeme ochuzeni ani o milostný příběh, u královny zločinu jemný a něžný jako kouř nad ohýnkem.
Ilunka
  5. 11. 2016, 18:59
Trošku mě mrzelo, že slečna Marplová se objevila až ke konci, ale i tak to bylo příjemné čtení a ani na chvilku jsem se u toho nenudila.
robin.salomon
  27. 10. 2012, 9:50
Jeden z těch slabších příběhů sl. Marplové, příliš mě neoslovil. I tak jsem to přečetl, abych měl sérii kompletní. :-)
Laky
  6. 11. 2016, 15:05
Tuto detektivku jsem začal číst náhodou. Můj nejoblíbenější detektiv je Hercule Poirot, proto jsem i uvítal, že slečna Marplová se objevila až ke konci. Jinak od Agathy samozřejmě supr, spokojenost. Bez Hercula ale jen čtyři hvězdy :)
vegas
  7. 4. 2016, 20:29
první kniha od Agathy Christie, kterou jsem četla. Asi se mi líbila, protože postupně jsem přečetla skoro všechny :D