In graffiti we trust

In graffiti we trust Originální název: In graffiti we trust

Mladá fronta - 2006
ISBN: 80-204-1325-1

Mladá fronta (2006) 80-204-1325-1 232

První česká kniha o graffiti zachycuje vývoj pražské, částečně též ostravské a brněnské scény od roku 1988 po současnost. Za průvodce cestou neustálých myšlenkových, technických a stylových změn byli vybráni writeři, kteří se na nich v průběhu pěti generací sami nejvýrazněji podíleli, či dosud podílejí. Příběh složený z jejich autentických výpovědí autorka záměrně neopatřila dlouhými úvody a vysvětlujícími komentáři, neboť u čtenáře předpokládá bud elementární znalost daného prostředí a jazyka, či zájem a snahu porozumět i bez přiloženého návodu. Ten do jisté míry nahrazuje obsáhlá fotografická část, neboť ze všeho, čím graffiti je, mohlo, či snad mělo být, zůstává především jevem vizuálním. (Založil/a: UMPiCK)

Martina Overstreet Martina Overstreet

ScheRas
  20. 7. 2011, 22:48
Velice podařená kniha mapující českou graffiti scénu. Na knize se podílelo mnoho, alespoň pro mě, zajímavých lidí, kteří mají co říct, a jak lze vidět i v knize, a ukázat. Jediné co mě trošku mrzelo, je fakt, že kniha se zabývá jen velmi malým počtem umělců a na ty méně známe tak trošku zapomíná.
UMPiCK
  19. 2. 2011, 20:11
Tutu knihu jsem si opravdu oblíbil a velmi často se k ní vracím. Ne že by se mi líbila kvůli textu a rozhovory s ´´writery´´, který ovšem není špatný, ale kvůli překrásným graffitům od nejlepších českých sprejerů. Díky této knize se dá krásně rozpoznat vývoj scény od roku 1988 až po rok 2006. Krásné a každý zastánce graffiti jí musí mít.