Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Frabato

74%
4 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Frabato Originální název: Frabato

Nejnovější vydání:
Chvojkovo nakladatelství - 1998
ISBN: 80-86183-07-6
Počet stránek: 144
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Chvojkovo nakladatelství (1998) 80-86183-07-6 144

Autobiografický magický román odhalující pohled do zákulisí tajné lóže FOGC vychází ze skutečných událostí autorova života, blíže nás seznamuje s jeho životními osudy, s významem jeho misie, s existencí Bratrstva Světla i magickými praktikami. Mystik světového významu a znalec hermetiky František Bardon se od konce 20. let věnoval v Německu přednáškové činnosti a veřejně vystupoval pod uměleckým jménem FRABATO. Na mnoha vystoupeních, popsaných v této knize, dokazoval existenci nadpřirozených sil. Během války mu Hitler nabídl za magickou pomoc vysoké místo ve své vládě, po odmítnutí byl v roce 1941 uvězněn. Toto vydání je doplněno o fragment ze "Zlaté knihy Moudrosti", považované za základ esoterické hermetiky. (Založil/a: cmax)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

s-reader
60% 60% 60% 60% 60%
  17. 7. 2011, 7:31
Kniha Frabato je víceméně rarita bez většího významu. Po stránce literární je srovnatelná s červenou knihovnou, po stránce magické je nesmírně naivní. Je velmi pravděpodobné, že celou knihu, možná s použitím Bardonových fragmentů textů, dala dohromady jeho sekretářka a nekritická obdivovatelka Otylka.
Na Františka Bardona si někteří lidé v Opavě pamatují jako na léčitele, který dokázal lidem pomoci, nemám tedy důvod se dívat přímo na něj jako na podvodníka nebo naivního člověka, který si jen představuje, že magii ovládá.
cmax
80% 80% 80% 80% 80%
  20. 2. 2011, 0:39
Těžko říct, jak moc je celá kniha autentická a kolik si autor přibájil. Nic to nemění na tom, že mám rád Bardona a mám rád magické romány, navíc odehrávající se ve mně celkem blízkém prostředí. Moje hodnocení je možná dost subjektivní, ale stojím si za ním :-)