Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zlaté rouno

85%
4 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zlaté rouno
Autor:


Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Román ze starého Řecka z doby před trojskou válkou, kdy došlo ve starém Řecku k přeměně matriarchální společnosti ve společnost řízenou muži.
Z tohoto historického konfliktu vyrůstá legenda o Argonautech, kteří se v čele s Jásonem vydali do Kolchidy za ztracenou posvátnou relikvií, za zlatým rounem, jímž byla oděna Diova socha. Třebaže se autorovo moderní ztvárnění legendy opírá o řadu vědeckých podkladů, není suchou a věcnou rekonstrukcí, ale čtivým, lehce ironickým příběhem. (Založil/a: modi)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

MarionL
100% 100% 100% 100% 100%
  30. 11. 2016, 10:08
Knihu jsem četla rychle, protože poslední dobou nemám moc vytrvalost, a tak jsem se bála, že když ji odložím, tak už ji nedočtu. Asi to byla chyba, protože tato kniha potřebuje trochu čas. Robert Graves je pořád jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů. Iáson se u mě ale řadí až za Claudia. Nejkrásnější je začátek. První povídková kapitola člověka okouzlí a navnadí, takže musí číst dál a dál. Následuje úžasně popsaná výměna matriarchátu za patriarchát. Kniha neztrácí ani poté, co se argonauti vydají na cestu. Baví teplej Herkules i ostrov žen. Ale jak se kniha přesycuje postavami, a těch je opravdu strašně moc, autor i čtenář se vyčerpává. Přesto 5. Knihu si musím přečíst ještě jednou.