Báječný svět shopaholiků

Báječný svět shopaholiků Originální název: Secret Dreamworld of a Shopaholics

BB art - 2002
ISBN: 80-86518-27-2

BB art (2002) 80-86518-27-2 354

ALKOHOLIK nemůže žít bez pití, WORKOHOLIK bez práce a SHOPAHOLIK bez nákupů!
Rebecca Bloomwoodová, mile praštěná hrdinka této knihy, je přímo živoucím důkazem shopaholika. Radí lidem, jak nakládat s penězi, ale sama vězí po uších v dluzích. Nedělá totiž nic jiného, než vášnivě nakupuje.
Pracuje jako redaktorka v nepříliš známých novinách zaměřených - ta ironie! - na spoření, investování a vůbec rozumné nakládání s financemi. Pokud ale Rebecca něco zoufale neovládá, pak je to právě hospodaření s penězi. Nemůže sedět v kanceláři, aniž by přitom nemyslela na nákupy, nemůže jít po ulici, aby nevešla do obchodu, a nemůže do něho vstoupit, aby něco nekoupila. A protože se jí nadevše líbí pěkné věci a prahne po oblečení světových značek, není divu, že její úvěry a dluhy rostou do nebe a poštovní schránka přetéká stále výhrůžnějšími upomínkami.
Začarovaný kruh lží a beznaděje, z něhož zdánlivě není úniku, se rozšiřuje.
Nakonec pomůže nečekaná náhoda. Stačí jeden článek v celostátních novinách, jedno šokující pozvání do televize a jeden nepřítel, z něhož se náhle vyklube nejlepší přítel. Vlastně "přítel" možná není to nejlepší slovo… Když totiž dotyčný gentleman konečně pozve Rebeku na večeři, oba zjistí, že čistě náhodou… (Založil/a: Martina)

knihomotýl
  25. 7. 2014, 19:27
I když mi hodně lidí v mém okolí knihu doporučovali, nic jsem od ní neočekávala. Doufala jsem jen v oddychovou nakupovací romantiku. Mé očekávání se naplnilo jen zčásti, neboť jsem si nemyslela, že mi bude hlavní hrdinka tak nesympatická. Ne že bych neměla ráda nákupy. Ale myšlenkové pochody hlavní hrdinky mě fascinovaly každou stranou více a více. Nevěděla jsem, že mě mohou tak otrávit. Každopádně dávám hvězdičku za jakž takž příběh, nějakého Luka a ten její článek. Ale to, jak si holka kvůli své závislosti kazí v každé situaci život, mě nadpřirozeně znudilo.
Eumenida
  13. 2. 2011, 17:50
Je to o něco slabší než Deník Bridget Jonesové, přesto se Báječný svět shopaholiků čte lehce. Jen občas nechápu hlavní hrdinku, ale to bude asi tím, že se nedovedu vložit do jejích pocitů - na nákupy mám totiž stop hranici a nejsem schopna čerpat úvěrové karty jednu za druhou. Naopak, ke kreditkám mám nedůvěru, odpor a pokud bych je použila, pak jen v krajním případě. Rozhodně ne kvůli nákupu kabelky...
Knihu doporučuji!
Knihomolka
  20. 9. 2012, 9:07
Je to kniha a hlavně hrdinka, kterou musíte vstřebat, protože vám svým přístupem a zejména lehkomyslností poleze na nervy. Když si zvyknete budete radostně louskat i další díly (a v duchu se hrdě plácat po rameni, že takové trdlo nejste :-)) Odpočinková literatura co má vtip a spád.
sauzie
  5. 1. 2013, 14:02
Tak já jsem se bavila přímo mistrovsky a na pročištění mozku hotový balzám. Já prostě pár dní usínala ne s partnerem, ale s nákupním košíkem..:-)
Ivana Sobotková
  25. 9. 2016, 10:12
Tak můžu říct,že u Rebbečiných představ,co jak by bylo,jsem se nasmála:)zvlášt když,bratrance své spolubydlící nemohla ani vystát,ale jen co se o něm dozvěděla jednu věc,najednou otočila:D I když jsem dříve viděla film,od knihy se hodně liší :)Tak a teď se vrhnu na druhý díl
Katoba
  6. 1. 2013, 20:27
Byť nejsem fanynkou klasických dívčích románů, Sophie Kinsellu miluju :) Pro pročištění hlavy to je nejlepší volba :)
Monny3
  13. 11. 2012, 18:25
Oddychová kniha krásně popisující myšlenky mladé nákupy milujcící ženy, která si ráda dopředu v hlavě přehrává i imaginární rozhovory a to já dělávám taky, takže si mě hrdinka hned získala :)