Bohyně v domácnosti

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-110-5

BB art (2009) 978-80-7381-110-5 343
BB art (2007)

Samanta je šikovná londýnská právnička. Pracuje od rána do večera, nemá žádný soukromý život a zajímá se pouze o to, jak se stát ve své firmě společníkem. Baví ji práce pod tlakem a napětí. Dokud jednoho dne neudělá chybu. Tak velkou, že ji stojí kariéru. Najednou se jí zhroutí svět. Samanta uteče z kanceláře, nastoupí do prvního vlaku, na nějž narazí, a najednou se ocitne na naprosto neznámém místě. Zazvoní u velkého a krásného domu, aby si vyprosila prášek na bolení hlavy, ale tam si ji spletou s hospodyní, která má u nich nastoupit. Vůbec netuší, že zaměstnali právničku s IQ 158 a s diplomem s Cambridge a Samanta nemá zase ani zdání, jak se peče v troubě. Dochází k řetězci katastrof. Samanta bojuje s pračkou, s žehlicím prknem i s vařením. Ale třeba není tak nešikovná, jak se původně domnívala. Nezvládne to nakonec s něčí pomocí? A nepřijdou její zaměstnavatelé na to, koho u sebe mají? Dostihne tu Samantu její předchozí život? A pokud ano, bude se chtít k němu vrátit? A co, milé dámy, láska? (Založil/a: Martina)

Tiwala
  30. 9. 2012, 20:53
Příjemná, oddechová knížka, která vás pobaví. Četla jsem ji asi před 3 lety a ráda bych si ji ještě jednou přečetla v budoucnu
Veronika
  26. 9. 2014, 22:20
Obsahuje spoiler spoiler Milá a príjemná kniha. Vtipná a oddychová. Nechcem sveto-svete tvrdiť, že Samantha je prototypom novodobej ženy, ale v dnešnom svete by sme to povedať asi aj mohli. Autorka prostredníctvom prehnaných neschopností a schopností hlavnej hrdinky krásne ukazuje, ako to dnes vyzerá a kam to smeruje. Knižka bola príjemná, inteligentná, navyše, s hlavnou hrdinkou som sa ihneď stotožnila,
SPOILER:
no posledné strany v podobe srdcervúcich happyendov (koľko ich vlastne bolo?) som prehrýzť nedokázala, aj napriek tomu, že sa jedná o romantiku. Navyše, nechce sa mi až veriť, že by dotyční zamestnávatelia boli až takí benevolentní po tom, čo sa to celé "prevalilo".
KONIEC SPOILERU.
Obrovským osviežením je aj to, že hlavná hrdinka je dospelá žena, inteligentná, navyše zarába a nie len nejaká hlúpa puťka, panna, čo chlapa nevidela ani len na plagáte...
chrispe
  24. 6. 2014, 17:58
Jakože, rozhodovala jsem se mezi dvěma a třema hvězdičkama. A jelikož se mi posledních zhruba osmdesát stran už vážně nechtělo číst a musela jsem se do nich nutit, tak volba byla ve finále jasná. Není to vůbec špatný. Fakt ne. Jako odreagování na pláž, někam na dovolenou. Jednou. Samanta byla docela fajn, i když se mi fakt nechtělo věřit, že by byla až tak neschopná v běžných věcech. Ale když se nad tím ve finále člověk zamyslí, tak to asi moc přepálený není.
Evelýny
  6. 1. 2015, 19:02
I když je kniha napsaná docela vtipně, já se - bohužel - zhruba od poloviny knihy nemohla dočkat jejího konce. A tak překombinovaný konec opravdu nechápu. Někdy je bezbřehá fantazie na obtíž a méně někdy znamená více. Naštěstí v mém případě stačí zavřít knihu a vrátit ji do knihovny. Na tuto knihu moje fantazie nestačila.
silvaren
  27. 6. 2013, 7:11
Ideální romantika na dovolenou. Autorka píše čtivě, vtipně a není to hloupé. Hlavní hrdinka je sympaticky praštěná. Škoda jen toho překombinovaného konce.
Knihomolka
  20. 9. 2012, 9:12
Patrně má nejoblíbenější kniha od Sophie Kinselly. Samantha není zbrklé trdlo jako shopaholik Rebecca. Je to velmi inteligentní žena, která dostala možnost vystoupit z každodeního kolotoče, zhodnotit střízlivě dosavadní život a přerovnat si žebříček hodnot.
sauzie
  5. 1. 2013, 23:02
Sophie Kinsella je moje oblíbená, jedna z nej. Já její humor zbožňuji a zatím mě žádná z jejích knih nezklamala. Ani Bohyně není výjimkou, parádní, velice vtipná "oddychovka" s praštěnou hospodyní Samantou.
Alenita
  4. 5. 2015, 14:28
Četla jsem ji již dvakrát, super knížka na odreagování a na pohodu v létě k vodě. Klidně přečtu znovu :-)
ivaifka
  22. 5. 2013, 20:01
Prostě super super tato kniha se čte jedním dechem bez přestání.Doporučuji všem kteří se chtějí pobavit.
minareta
  28. 3. 2013, 12:05
Má nejoblíbenější kniha od této autorky. Četla jsem jí na dovolené a naprosto jsem si u ní odpočinula a zároveň se pobavila! Hrdinka Samanta je mi bližší než střelená a chaotická Rebecca. Takže u mě má 5 hvězd!
Kavischka
  27. 6. 2010, 14:40
Jedna ze slabších knih autorky. Už od přečtení obálky, člověk ví co a jak, ale když člověk chce číst a neví zrovna co, tak proč ne... Ideální na pláž, pod slunečník a drink v druhé ruce taky pomůže. Člověk je pak schovívavější.