Originální název: Bodley head Scott Fitzgerald - Bits of paradise

ISBN: 978-80-87808-71-9

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-87808-71-9 450 Nakl. JHuslík
Odeon (1986) 01-029-86 464
Odeon (1982) 01-030-82 460

Je zde 24 povídek, ve kterých se objevují autobiografické prvky.
V povídkách je také zachycena rozčarovanost a bezohlednost tehdejší americké společnosti. (Založil/a: aminoslava)

Merit
  1. 4. 2013, 17:34
Nečetlo se to špatně, ale já mám prostě raději klasickou knihu, která mě dokáže vtáhnout do děje. Ne povídky, které skončí po deseti stránkách, což je zhruba tak doba, kdy začínám teprve vnímat postavy a děj ...
Pets
  12. 8. 2014, 11:03
"Lidi, kterým je přes čtyřicet, většinou o ničem nepřesvědčíš. V osmnácti letech jsou naše přesvědčení kopce, z kterých shlížíme dolů; v pětačtyřiceti to jsou jeskyně, do nichž se ukrýváme."

Nebyla to zrovna kniha, kterou bych přečetla jedním dechem, ale moc ráda jsem se k ní vracela kvůli Fitzgeraldově zdařilé obrazotvornosti a neskutečné nadčasovosti. Kdo by ve svém životě nepoznal nějakého toho nesnesitelného, a přesto všemi dívkami zbožňovaného mladíka, jako je Fitzgeraldův Hubert Blair! Stejně trefně popsal Fitzgerald taky typicky dívčí přátelství Marjorie a Bereniky. Jen ke konci knihy už jsem ale měla pocit, jako by se povahy a náměty trochu opakovaly.