Dokážete udržet tajemství?

Dokážete udržet tajemství? Originální název: Can You Keep a Secret?

BB art - 2009
ISBN: 80-7341-861-4

BB art (2009) 80-7341-861-4 331
BB art (2006)

Optimistické, ale smůlou pronásledované Emmě Corriganové se začíná dařit. Už skoro rok má stálé zaměstnání v podniku Panther Cola, po boku jí stojí skvělý přítel, a dokonce se před ní rýsuje naděje na pracovní postup. Všechno se ale zvrtne po schůzce s jedním nespokojeným klientem. Naprosto zničená se vrací z jednání letadlem a cestou se v hrozivé situaci během turbulencí svěří se svými nejintimnějšími pocity pohlednému muži na vedlejším sedadle. Když pak nazítří přijde do práce, ke svému zděšení zjistí, že její tajuplný společník je sám velký Jack Harper, šéf americké společnosti Panther Cola, který se vydal na týdenní návštěvu britské filiálky podniku. Toto zjištění odstartuje celou sérii chaotických, citově vyčerpávajících a komických situací, které zavádějí Emmu, její nejlepší přítelkyni workoholičku Lissy a jejich příšernou spolubydlící Jemimu do světa bláznivých příhod, tajností a krkolomných náhod, v němž i Jack, do kterého se Emma zamiluje, má svá tajemství. (Založil/a: Martina)

chrispe
  28. 9. 2014, 20:38
Milá knížka, která doopravdy, jak píše Zuzzka, v sobě nemá nic hlubšího, ale zároveň, jak píše ona i ostatní, je to fajn oddechovka u které se člověk i docela zasměje. Emma je sympatická (i když trpí určitými neduhy, jak spousta podobných hrdinek v podobných románech - ale není nijak extrémě vykreslená, např. jako taková Jemima) a Jack hmm no ...! ;)
MolkoZuzka
  29. 5. 2013, 10:58
Kniha je velmi zábavná. Emma mi v některých chvílích připomínala Becky z shopaholiků, ale to mi vůbec nevadilo. Kinsella je moje oblíbená autorka a opět mě nezklamala.
Evelýny
  5. 12. 2014, 16:38
Klasický romanticko-homorně laděný příběh, který musíte v některých pasážích brát s nadhledem. Na druhou stranu vás pobaví a rozesměje, takže já si od autorky ještě něco přečtu.
Jandovka
  27. 3. 2013, 10:02
Potřebovala jsem nějaký lék na stres a přepracování. Byla mi doporučena tahle publikace. Spokojenost nesmírná. I když je to klasický nenáročný příběh plný kýčovitých zvratů, stejně mě autorka vtáhla do děje a já s hlavní hrdinkou prožívala všechny její trapné chvíle (a že jich bylo!)
silvaren
  22. 2. 2013, 14:29
Klasická romanťárna, ALE úžasně vtipná a psaná s nadhledem. Hlavní hrdinka Emma musí být sympatická snad každému a její trapasy jsou vážně k popukání. Sem tam ukápla i slzička, ale hlavně jsem se královsky bavila! 100%
Steak
  4. 6. 2016, 0:46
Nemohu dát 100%, protože ta kniha je plná klišé (to opravdu musí být každý hlavní hrdina každého romantického příběhu miliardář?!), na druhou stranu čtyři zbylé hvězdičky kniha dostává právě za to, jak skvěle ta klišé dokázala podat, tj. s humorem a nadhledem. Velmi příjemná oddechovka.
teteka
  29. 1. 2014, 21:18
Skvělá oddechovka :) Docela mi to chvilkama připoimíná můj život. Taky raději trochu zalžu, abych neublížila. A pak se stane že to praskne a já z toho musím vybruslit.
schialli
  3. 8. 2016, 14:02
Splnilo to požadavek a očekávání oddechové četby. Ale prostě mi to přišlo blbý, Jack mi přišel jako debil (škoda, že ho tak autorka do závěru nenechala vyznít :-)...) a nevim, jestli to byla moje čtečka a přetransformovanej formát, nebo jestli je fakt překladatel/ka tak pod úroveň a nezná rozdíl mezi slovy "rozmarně" a "rozverně". Prostě si nejsem úplně jistá, ale pořád chci věřit, že oddechový není synonem pro pitomý.
Zuzzka
  8. 7. 2014, 15:25
S "romány" Sophie Kinselly mám trochu problém. Mají sice přes 300 stran, ale na konci mám pocit že se tam toho vlastně moc nestalo. Je to typická oddechová četba, ale vždycky mi tam chybí větší hloubka, nedokážu se úplně vcítit do postav a některé věci jakoby šly úplně mimo mně, protože jsou dost přitažené za vlasy až extrémní. Moje tvorba z doby, když jsem měla tak 12 let vypadala nějak podobně. Prostě vzít situaci, postupně k ní přidávat, co mě v ten moment napadne a nechat to vygradovat až do absurdna. Například u postavy Jemimy jsem si nedokázala představit, že by někdo takový existoval, přišlo mi to až příliš nereálné. Musím ale říct, že jsem se pobavila i dojala, kniha je fajn. Jen ta hloubka mi tam scházela.
Kadasek
  23. 1. 2014, 21:28
Výborná a nenáročná literatura pro odpočinek. Čte se skoro sama. Vždycky když se do ní pustím, nemůžu se odtrhnout.
robca
  15. 1. 2014, 22:33
Dokonalá odpočinková literatura, která mi byla doporučena v období Vánoc jako pozitivní čtivo. Naprosto jsem se nezklamala, stránky člověk prakticky otáčí jednu za druhou a pořád se baví. Jednoznačně doporučuji všem, kteří si chtějí oddechnout, vypnout a prostě se začíst.
zuzsar
  27. 9. 2012, 12:39
Moc příjemné čtení pro volné chvilky a určitě spíše pro ženy.. Velmi mě to pobavilo, přečetla jsem to jedním dechem, doporučuji!
Monny3
  10. 2. 2012, 14:58
Velmi nenáročná a příjemná oddychovka, jednoduchý děj, jako starý černobílý film, který můžete začít sledovat v kterékoliv jeho části a vždy pochopíte oč jde. Ideální čtení do vany ;)
Kavischka
  27. 6. 2010, 14:41
Tato knížka se mi osobně líbila nejvíce, od srdce jsem se při ní zasmála a věřte mi, že nejedenou. Doporučuji všem, kteří si chtějí odpočinout od těžšího čtiva:)