Vzpomínáš si?

Vzpomínáš si? Originální název: Remember Me?

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-480-9

BB art (2009) 978-80-7381-480-9 327

Po autohavárii, při níž utrpěla úraz hlavy s následnou amnézií, se Lexi Smartová probouzí v nemocnici v přesvědčení, že je rok 2004 a že právě zmeškala pohřeb svého otce. Ve skutečnosti je o tři roky víc, místo bývalých křivých zubů má krásně bílé a rovné a překvapivě vypadá spíš jako modelka, má úžasného a bohatého manžela, skvělou a dobře placenou práci a bydlí v senzačním loftovém bytě. Vypadá to jako splněný sen. Původní nadšení z nového a báječného života vystřídá brzy smutek z toho, že současně přišla o všechny kamarádky a stala se člověkem, kterého sama nepoznává. Snaží se zjistit, jak k tomu vlastně došlo. Autorku podle vlastních slov vždy fascinovalo téma lidského charakteru a skutečnost, že se naše životy nepředvídatelně mění a my se měníme s nimi, ale tak pomalu, že si to někdy sami neuvědomujeme. (Založil/a: Martina)

Keatin
  1. 9. 2012, 1:17
Jak už zde bylo napsáno, zajímavý nápad se ztrátou paměti. Nenáročné, odpočinkové, pohodové čtení, které neurazí, ale ani příliš neohromí. Nicméně, určitě si od autorky ještě něco přečtu ...
Nestea
  30. 7. 2011, 23:09
moje první kniha, kterou jsem přečetla v angličtině. :o) Sice románky moc nečtu, ale toto mě vtáhlo do děje. Zajímavý nápad uvézt hned na začátku knihy ztrátu paměti.
Evelýny
  7. 12. 2014, 17:13
Opět milé čtení se zajímavou zápletkou. Některé epizody však musíte brát s nadhledem - jsou tak trochu přitažené za vlasy. Chtěla jsem dát pouze průměrné hodnocení, ale vzhledem k tomu, že jsem kvůli této knize trochu odflákla vánoční úklid, v kterém se jinak vyžívám, tak něco na té knize bude.
silvaren
  4. 10. 2013, 9:41
Kinsellová opět nezklamala. Přestože ztráta paměti může být velmi děsivý zážitek, Lexi se z toho nehroutí, za čož má můj obdiv, a snaží se vyrovnat se situací co nejlépe. Chvíli jí trvá, než se vyzná ve své nové realitě a než si srovná priority , ale nakonec na to přijde. Nejde však přes mrtvoly a za všech okolností myslí i na ostatní. Příjemné a pohodové čtení. 80%
Knihomolka
  5. 7. 2015, 21:40
Jedna z vůbec nejlepších knih Sophie Kinselly. Hlavní hrdince se zdá se splní všechny sny, ale je to nakonec to co si opravdu přeje? Příběh co má spád, není nouze o vtip (likvidace rybičky je kouzelná), člověku zajde při čtení chuť na šlehačku..... ale je napnutý až do konce, jestli bude Lexi opravdu šťastná. Konec je navíc opravdu hezky napsaný, hlavně není přeslazený jak by člověk u tohohle žánru čekal.
Mashinca
  25. 7. 2013, 9:43
Takové odpočinkové, milé a vtipné čtení. Chvílemi hlavní hrdinku obdivuji, že se s tím takhle "pere", že se z toho nesloží... :-)
Zuzzka
  10. 6. 2014, 12:56
Moje první kniha od této autorky. Napadlo mě, že si přečtu po dlouhé době nějaký románek a tohle byla správná volba. Kniha se mi moc líbila, autorka evidentně předem dobře naplánovala jak se bude příběh vyvíjet. Kniha je velmi čtivá, originální a opravdu jsem byla vtažena do děje a s napětím očekávala jak to dopadne. Byla jsem mile překvapena zápletkou a že to byl tak trochu thriller :D Slabiny by se však také našly a těmi byly podle mě klišovitost a některé naprosto přemrštěné situace. Úplně mi bilo do očí minimáně 10 typických situací romantických komedií. Škoda tedy té občasné povrchnosti, ale celkově to bylo moc dobré.
SimplePlanLuc
  8. 8. 2012, 9:38
Jedna z nejhezčích knih, jaké jsem četla. Sophie Kinsella je báječná autorka a tato kniha je moje úplně nejoblíbenější :)
Veroniika
  13. 4. 2012, 14:02
moje první kniha od této spisovatelky a určitě nebude poslední :) Velmi čtivá, vtipná a nenáročná knížka plná překvapení. Vhodná pro odpočinek :) můžu určitě doporučit.