Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ilustrovaná Bible

75%
4 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ilustrovaná Bible Originální název: The Children's Illustrated Bible

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Ilustroval: Eric Thomas.
Kniha obsahuje příběhy přerozprávěné pro děti srozumitelným, živým jazykem. Barevné fotografie rostlin, zvířat, lidí a míst z biblické země zasazují příběhy do reálného prostředí. V knize lze najít také seznam jmen, které se v bibli objevují, a jejich příbuzenské zařazení.

Zdroj: obal knihy (Založil/a: Aerine)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

jatox
40% 40% 40% 40% 40%
  3. 4. 2012, 21:01
Kniha obsahuje předpokládám asi ty důležitější biblický příběhy. Je tam dost obrázků i dovysvětlivků kolem způsobu, jak tamní lidi žili. Kromě toho tam jsou taky kratší pasáže z klasický bible pro představu. Způsob převyprávění je stručnej, výstižnej a srozumitelnej. I když je fakt, že víc dovysvětlení k tomu, jak to bylo s těma národama, zeměpisnejma a politickejma situacema, by se hodilo. I když je to možná moc složitý. Ale za tu formu si to ty procenta zaslouží.
Jelikož... z tak kravskejch příběhů se asi nic lepšího udělat nedá:-D

Opravdu to vypadá, že starej zákon jen o tom, jak se tam všichni vražděj a zrazujou. A to by mělo jako přivýst lidi k přesvědčení, že křesťanství je mírumilovný náboženství založený na lásce a toleranci. Což je dost problematický.

Problém je totiž v tom, že Bible není o příběhách, o jejich "ději". Z toho důvodu převypravování biblickejch příběhů je vlastně kravina. Může to mít význam pro děti vyrůstající v rodině, kde ho k víře vedou, a kde rodiče dítěti nějakým způsobem ty příběhy třeba dovysvětlej. Samo tam asi těžko bude hledat pravej smysl, a ani nevim, jestli by se dal v takhle převyprávěnejch příběhách najít. Často jde totiž i o formu, o použití konkrétních slov. Tahle forma dovoluje asi mnohem míň tam ten smysl najít. Ale jako asi se dá. Aspoň někde.