Originální název: The Seven Dials Mystery

Knižní klub - 2003
ISBN: 80-242-0973-X

Knižní klub (2003) 80-242-0973-X 254
Knižní klub (1995) 80-7176-156-7 230

V jedné z prvních knih anglické královny detektivek, vydané r. 1929, se trojice mladých přátel snaží odhalit pozadí nenadálé smrti svého kamaráda, notorického spáče. Pátrání je přivádí na stopu záhadných Sedmi Ciferníků... Co vlastně ta dvě slova znamenají? Tajemné pojmenování, které se objevuje v různých souvislostech, vzbudí u amatérských detektivů zvědavost, neboť se může stát klíčem k objasnění případu. Je však třeba být na pozoru: zdá se totiž, že vrahovi jedna oběť nestačí... Rozluštění, které čtenáři velká spisovatelka připraví, bude jako vždy velice nečekané.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  11. 2. 2016, 14:34
Pro mne byla tato kniha celkem překvapením. Není typická v tvorbě Agathy Christie. Setkáte se tady se svěžím mládím plným humoru, což je v protikladu k většině autorčiných knih plných přestárlých nudných postav. Chybí zde i slavní detektivové, protože by v tomto případu působili určitě nepatřičně.
VenDulin85
  9. 6. 2012, 19:22
Toto opravdu není typická detektivka Agathy Christie, ale kdo si s chutí přečetl její ostatní díla, ocení i tento kousek do sbírky, přestože zde nefiguruje "zkušený" detektiv. Christie zde uplatnila svůj smysl pro humor, takže přestože dochází k vraždám, čtenář se neuvěřitelně baví. Hlavní postava, energická lady Eileen Brentová, přezdívaná Palička, se pouští do vyšetřování smrti mladého muže, ke které dochází v sídle jejího otce. Přestože verdikt koronera zní jako nešťastná náhoda způsobená předávkováním léků na spaní, poté, co nalezne dopis psaný pár chvilek před smrtí a obzvláště poté, co se setká s dalším umírajícím mladíkem, chce záhadě přijít na kloub. Čtenáři může chvilku trvat, než si udělá pořádek ve jménech, hned ze začátku zde totiž figuruje větší množství mladých mužů, kteří vypadají velmi prostoduše a nevinně. Než se příběh rozuzlí, tak se samozřejmě ukáže, že opak je pravdou a že oni mladí mužové (tedy ti, co zůstali naživu), umí napočítat do pěti a také se patřičně vybarví jejich charakter...
Velmi jsem si užívala hlavně druhou polovinu románu a vyvrcholení, které se Christie podařilo napsat tak, že jej opravdu mohl očekávat snad jen otrlý znalec všech detektivek, co kdy byly napsány.
aledka01
  24. 2. 2013, 11:16
Tato knížka byla mou první, kterou jsem od Agathy Christie přečetla. Je to skvělá kniha. Čtivá již od samého začátku. I když se jedná od detektivku, tak knížce nechybí humor. Legrační a svým způsobem místy trochu dětinské mi přišlo chování Paliččina otce - Lorda Caterhama a i samotná Palička, mimochodem má nejoblíbenější postava v celé knížce, perlila. Shrnu-li to, tak poutavost, místy humor, brilantní a pro mě zcela šokující závěr děje, kdy se rozluští celá záhada, právoplatně vysloužili této knížce pět hvězdiček. Mám hrozně ráda knížky, kdy vás autor přesvědčivě donutí sejít na jinou stopu a pak...v posledních dvou kapitolách se nestačíte divit. Rozhodně si tedy od Agathy přečtu její další knížky.
Wouk
  22. 3. 2016, 14:13
Souhlas vůbec nechyběl hlavní vyšetřovatel. Sedmičku sem začal tušit od události v knihovně. Ale hlavního zlosyna sem neodhalil. Pěkná detektivka
zuziiiiiik
  26. 12. 2013, 10:00
Tahle knížka mě totálně dostala, tak rychle přečtenou knihu sem snad nikdy neměla nemohla jsem se odtrhnout a furt čekala na rozluštění, které bylo hodně zajímave a neobvykle a především nečekané. Určitě stojí za to přečíst a ja ji zařazuju mezi ty nejlepší paní Agathy a to sem jich měla čest přečíst už 40.:-)