Bláznivá dějepisná všehochuť

Originální název: The Mad Miscellany

Egmont - 2005
ISBN: 80-252-0263-1

Egmont (2005) 80-252-0263-1 128

Směs dějepisných faktů pro otrlé čtenáře!
Bláznivá dějepisná všehochuť vám servíruje plný talíř nejhroznějších podrobností z děsivých dějin, které většina lidí ani nezná - od lidových nápisů na zdech z dob římské říše přes neslušné přezdívky vladařů až po strašné způsoby mučení, jež se kdysi praktikovaly ve školách. Dozvíte se například:
- drtivé podrobnosti o popravách vykonávaných slonem,
- jak si s pomocí krve ze štěňat zjemnit pleť,
- koho napadlo, že mleté jelení jazýčky jsou vybranou pochoutkou.
A pokud chcete odhalit, kteří ze slavných vládců byli leváci, seznámit se s deseti nejlepšími psy všech dob nebo si jen přečíst něco zajímavého o vraždících lidoopech, pak je tato kniha určena právě vám.
Dějiny ještě nikdy nebyly tak děsivé!!! (Založil/a: Katharine.s)

BaraQuda
  25. 6. 2011, 12:52
Tato kniha mne pobavila a ač se to někomu zdá divné, tak jsem se díky ní dozvěděla hodně nového. Mám ráda dějepisné knihy a pokud jsou napsané s vtipem a lehce je to ještě lepší. Myslím, že tento druh knih ke čtení historie dostane mnohem více "nezažraných rádoby historiků" než třeba obrovské knihy vypisující data a podrobnosti, proto tleskám!