Odstíny života

Odstíny života Originální název: Odstíny života

XYZ - 2011
ISBN: 978-80-7388-500-7

XYZ (2011) 978-80-7388-500-7 360

Alexandrina Avitalová se za života nijak nelišila od vrstevníků. Když je v den svých devatenáctých narozenin chladnokrevně zavražděna, nikdo nemůže tušit, že smrt se stane začátkem její nové cesty. Tři roky poté, co byla pohřbena a oplakána rodinou a přáteli, se probouzí znovu k „životu“. Je uvedena do světa magie a ďábelských stvoření. Alex musí zapomenout na svůj předchozí život, aby mohla zaujmout pozici neohrožené bojovnice se silami temnot. Podle dávného Proroctví je právě ona jedinou vyvolenou, Spasitelkou, která má rozhodnout odvěkou bitvu mezi dobrem a zlem… (oficiální anotace) (Založil/a: Dreamer)

Lucie Adamová Lucie Adamová
*15.05.1991

teola
  16. 7. 2011, 20:34
Parádní knížka. Alexandrina je hrdinka, která hláškuje a mě to baví, ostatní postavy jsou taky dobré ( Matt je pro mě z nějakého důvodu ten nejlepší :-) ). Nečekejte nějakou epochální bitvu se zlem, ta se tu nekoná ( spíš by se to asi probíralo v pokračování, ale u toho není zatím jisté, jestli bude). Přesto můžu doporučit
LeaLea
  19. 10. 2012, 20:34
Bohužel, nedočetla jsem, takže ani nebudu hodnotit hvězdičkou. Možná se k Odstínům někdy vrátím, ale v téhle době je pro mě čtení knížky, u které v každém odstavci přemýšlím, jak se dal uchopit lépe, bohužel o ničem.
chazynka
  19. 12. 2011, 12:21
Knížka mě zprvu nadchla svým nápadem, ale po přečtení několika kapitol se dostavilo zklamání a příběh mi už nepřišel ani jako fantasy ale jako románek. Dle mého názoru to tím autorka docela pokazila. Taky mi teda vůbec nesedělo přirovnání, že na něco nemá vitamíny, co to má proboha bít?? Rovněž další přirovnání, že něco bylo zelené jako ústní voda Listerin. Knížka se četla celkem dobře, ale kdyby tam byla absence milostného románku pro náctileté puberťačky, asi by se mi líbila víc, ale na to, kolik je autorce let, je to docela dobrý, časem se snad vypracuje.
Lerenika
  19. 6. 2011, 12:45
Knížka byla napínavá, a vtáhlo vás to do děje.
Když jsem to však dočetla, tak mi došlo, na to jak je to dlouhý se tam vlastně nic moc nestalo. Až mě to překvapilo. Každý určitě čekal, jak bude bojovat se zlem, v trochu větším měřítku, než se stalo.
A také nějaké hlášky jsou takové prvoplánové. Známe je z jiných knih, je to už tolikrát omílané až už to není vtipné.
A také čekám nějaké pokračování knihy, protože tam je také hodně nezodpovězených otázek.
klaranapoli
  23. 4. 2013, 23:50
Skvělá četba. Mám ráda tyhle fantasy, někdy mi to i připomínalo film Underworld :) Já byla spokojená
Purple
  4. 7. 2014, 16:49
Když Paolini začala psát v patnácti Eragona, žasla jsem jsem. Všude se to hemžilo skvělými zahraničními autory fantasy. Nemůžu posoudit, jestli tohle dílko může konkurovat zahraniční literatuře stejného žánru, zato musím znovu žasnout nad tím, jak mladá autorka dokáže napsat něco, co se dá číst a je to zábavné. Nesmím zapomenout - autorka českého původu. Snad se nepustí psaní, ještě zdokonalí a vybrousí charaktery budoucích hrdinů, abychom mohli rozšířit seznam novodobých knih tohoto typu u nás.
Sylvia
  10. 8. 2011, 23:20
Konečně pořádná knížka od české spisovatelky, zaměřené na toto téma. Jsem ráda že jsem si tu knihu koupila. Konečně se neobjevuje milostný trojúhelník, kdy má Alex jasno, koho chce. Mohu jenom doporučit!! :)