Ramon - Psáno pro New York Times

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Paseka - 2004
ISBN: 80-7185-686-X

Paseka (2004) 80-7185-686-X 149

Děj se odehrává v Kozlodějích, ve smyšlené vesničce, v jakýchsi Zvonokosech dnešních Čech, kde na sebe u studánky se zázračnou vodou narazí šestnáctiletý rozervanec a literát Martin Luter a doktor, fyzikus, tanečník a šaman v jedné osobě - indián Ramon. Náhodné setkání přeroste v přátelství na celé léto, na to léto, kdy se v Kozlodějích stalo tolik věcí, že nad tím všem zůstal rozum stát. V knížce vystupuje celá řada postav a postaviček a kromě kozlodějských občanů se v ní můžete potkat i s Karkulkou, gangstery všeho druhu a jedním nefalšovaným hrabětem na koni.

ondrasek
  10. 8. 2013, 9:31
Krásná a neskutečně vtipná kniha, každou chvilku jsem se u čtení chechtal a nejvíc mě odbourávala věta "dali sme trumpetku". Jo, Ramon je fík.

"Můj otec nemá kromě mýho jména na triku žádnej jinej zločin. To je člověk, kterej se nikdy nedopustil většího kriminálního činu, než je občasný vyklepání utěrky z okna, a to se z toho okna vykláněl tak, že málem vypad ven, jen aby měl jistotu, že případný drobečky z tý utěrky nikoho nezasáhly do hlavy.
Raggen
  4. 1. 2012, 8:01
Tahle kniha předčila všechny, které jsem zatím od pana Šabacha četla. Naprosto nejlepší zakončení, které i když je na jedné straně smutné, na další mě donutilo se pousmát nahlas :o) A nebucne? Další slovo do rozšíření mé slovní zásoby ;o)
k.o.r.i.n.e.k
  13. 5. 2011, 21:35
Na této knize mě nejprve zaujala obálka a poté i text, nejlepší je Ramon, který daruje Martinovi slovo nebucne ... Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih