Bambusy a jejich pěstování u nás

Bambusy a jejich pěstování u nás

Grada - 2006
ISBN: 80-247-1528-7

Grada (2006) 80-247-1528-7 120

Kniha přináší spoustu nových, seriózních informací, které pro čtenáře shromáždil zkušený pěstitel bambusů a majitel firmy specializující se na jejich pěstování. Obsahově je velmi bohatá a vychází po všech stránkách jak textově, tak obrazově vstříc neobvyklé popularitě, které se bambusy v posledních letech těší. Souvisí to i s rostoucím zájmem o japonské a čínské zahrady, jejichž jsou bambusy součástí. Pěstitelé jistě ocení, že veškeré rady k jejich výsadbě, pěstování, zálivce, hnojení, mulčování, probírce a zejména ochraně v zimě vycházejí z osobních zkušeností a že nejsou pouze vyčtené ze zahraničních publikací. Uvítají jistě i kapitoly řešící použití bambusu jako solitéry, živého plotu, jako půdního krytu. Zkrátka nepřijdou ani bonsajisté, protože bambus lze pěstovat v nádobě jako zdobnou bonsaj. Představeny jsou všechny druhy, které lze s úspěchem pěstovat v našich klimatických podmínkách. (Založil/a: elvira)

Elrond
  29. 5. 2011, 20:53
Knížku jsem pečlivě prostudoval a v bambusáriu pana Rezla si dvě sazenice bambusů zakoupil. Zatím se jim daří zdá se dobře, přežily zimu, takže knížka zdá se splnila svůj účel.