Hvězdná brána

Hvězdná brána Originální název: Star Gate

Cinema - 1995
ISBN: 80-85933-01-2

Cinema (1995) 80-85933-01-2 270

Daniel Jackson a Jack O´Neill se vydávají na vzdálenou planetu za pomoci zařízení zvaného Hvězdná brána. Objevují ztracené potomky lidí, dávných egypťanů, a jejich kruté vládce, nesmrtelné bytosti v lidských tělech... (Založil/a: Bred)

Myrddin33
  8. 8. 2013, 22:13
Úžasně nostalgický návrat do doby, kdy jsme ještě neměli ponětí o Goa'uldech a o daleko horších replikátorech, wraithech, oriích a dalších bytostech. Zpět do doby, kdy Teal'c nebyl členem týmu a nepřátelili jsme se Asgardy, Noxi a dalšími. Do časů, kdy bájná Atlantida byla ještě ztracená a neměli jsme žádné znalosti antiků. Jednoduše návrat na úplný začátek hvězdné brány. Pravděpodobně jde poznat, že je to má vášeň, čili můj názor není objektivní ani v nejmenším. Bylo krásné i pročíst celý filmový příběh tak pěkně zpracovaný do knihy a nějaké nesrovnalosti jako milovník v klidu pominu.
Rumbelle
  30. 8. 2015, 18:55
Seriál je můj nejoblíbenější a je prostě úžasný, ale první film podle, kterého ten seriál vznikl se mi vážně nelíbil, a proto ani tahle kniha ne. 3 hvězdičky jsem dala proto, že po tomhle filmu vznikl tak úžasný seriál.
sgjoli
  27. 11. 2016, 15:35
Perla literatury to tedy není, nicméně i přes mé ne příliš vysoké hodnocení mám tuto knihu svým způsobem ráda a vlastně jsem si ji i tak dokázala užít. Už jen proto, že nahlíží do minulosti plk. O'Neila a do jeho vztahu se synem, což film nenabídl (trochu blíže to pak rozvádí seriál). Pro milovníky fenoménu Hvězdné brány jistě skvělá nostalgická záležitost. Ráda si přečtu znova.
Skrblik
  4. 3. 2015, 17:35
Výborná knižní adaptace výborného filmu. Děj věrně kopíruje film, takže pokud ho znáte, můžete si scény projít znovu ve své mysli. Knížka navíc obsahuje pár "vystřižených" scén.