Ukradené dítě

Originální název: The stolen child

Euromedia Group - 2009
ISBN: 978-80-242-2347-6

Euromedia Group (2009) 978-80-242-2347-6 328

Román Ukradené dítě je klasický příběh o hledání identity a ztrátě dětství, vyprávěný dvěma hlasy, hlasem Henryho Daye a jeho dvojníka. Zaujme především čtenáře, kteří mají v oblibě romány J. R. R. Tolkiena a které oslovily například knihy Jonathan Strange & pan Norrell a Žena cestovatele časem. Sedmiletého chlapce Henryho Daye jednoho dne unese skupinka lesních bytostí, víl nebo lépe řečeno šotků. Šotci dají Henrymu nové jméno, Aniday, a ještě jeden dar - navždy bude vypadat jako sedmileté dítě. Podle neměnné tradice Henryho v jeho původním životě nahradí vůdce skupiny... (Založil/a: Fany)

1307_A_0507
  31. 8. 2013, 18:37
Teď mě teda kapku zarazil popis, že zaujme především čtenáře Tolkiena. Jeho mám dost v oblibě, přesto mě tenhle příběh vůbec ničím nepřipomněl žádné z jeho děl ani stylem ani obsahem. Knihu jsem si půjčila prakticky omylem, nečetla jsem, o čem je, jen mě zaujal název. Byla jsem dost překvapená, když jsem ji začala číst - a taky zmatená. Nakonec se mi ale svým způsobem líbila. Je to pro mě něco nového a "neokoukaného".