Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Buffalo Bill kontra Jesse James

78%
4 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Buffalo Bill kontra Jesse James Originální název: Buffalo Bill contro Jesse James

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Universum - 1991
ISBN: 75-004-71
Počet stránek: 182
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 27x v přečtených
v knihovně 23x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Universum (1991) 75-004-71 182
Epocha (1971)

Jesse James je známý a bezpochyby i nejpopulárnější, legendami opředený bandita Divokého západu. Ještě dnes ho mnoho lidí považuje za Robina Hooda, divokého jako prérie, na nichž působil bezmála 18 let, za muže, který luk vyměnil za dva smrtonosné kolty neustále připravené ke střelbě a který zabíjel, aby pomstil nespravedlnost, a loupil a přepadal banky a vlaky jen proto, aby chudým rozdal bohatství. I nyní se mnozí lidé v Missouri, která byla hlavním dějištěm senzačního působení Jamesovy bandy, domnívají, že to byl skutečný hrdina a bojovník za jižanskou věc, statečný povstalec, který vedl zoufalou bitvu s nenáviděnými Seveřany ještě mnoho let poté, co v Appomattoxu generál Lee definitivně složil konfederální prapor.
Ve skutečnosti byl Jesse James bandita nejhrubšího ražení, využívající důvěřivosti Jižanů nejen k tomu, aby se obklopil svatozáří legendárního hrdiny, jež mu měla sloužit k ospravedlnění před vlastním svědomím, ale především k vytvoření sítě mlčících přisluhovačů.
Buffalo Bill se s Jessem Jamesem poprvé střetl během občanské války, kdy Jesse bojoval v řadách smutně proslulé Černé brigády majora Quantrilla, která se stala vynikající školou budoucích banditů.
Další podrobnosti prozrazovat nebudeme, abychom román nezbavili sevřeného, téměř detektivního rytmu, který autor vtiskl této historické rekonstrukci překvapivého konce Jesse Jamese a úlohy Buffala Billa.
Doufejme jen, že historičnost, barvitý styl a pohyb děje dávají v této knize Davida Hamiltona ožít pitoresknímu světu Divokého západu. Je to nepochybně jeden z nejlepších románů, které vyšly z pera tohoto plodného autora. (Založil/a: mirabl)

(více)  
David Hamilton David Hamilton

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  5. 6. 2016, 13:16
Pokračování dobrodružství Buffala Billa, tentokráte navázané na skutečnou legendu Divokého Západu, desperáta Jesse Jamese. Fiktivní příběh o pronásledování slavného bandity neméně slavným scoutem je plné přestřelek, rvaček i skoro detektivních pátrání. Akce je zde více než dost, stejně jako dialogů tvrdých mužů zákona i nemilosrdných lupičů. Velmi příjemné oddechové čtení, akorát tak na víkend :-) 85%