Originální název: Eight Black Horses

BB art - 2011
ISBN: 80-202-0657-4

BB art (2011) 80-202-0657-4 194
Český spisovatel (1997) 80-202-0657-4 194

Na policejní stanici 87. revíru docházejí anonymní dopisy. Obsahují fotografie, jejichž smysl je nejasný: troje policejní auta, pět vysílaček, osm černých koní... Kdo je odesílá? Co jimi sleduje? Chce vyhrožovat? A jaký "trest" čeká na konci té zlověstné řady dopisů? Detektiv Steve Carella si dlouho neví rady. K dovršení všeho se i vraždí. Čím ví je podivných vzkazů, napětí narůstá a kruh se uzavírá... (Založil/a: Kryštof Žemlička)

Ed McBain Ed McBain
*15.10.1926 - †06.07.2005

illy
  21. 5. 2013, 16:45
Klasická Mekbejnovka z Isoly a 87 revíru. Tyhle hochy mám rád, jejich případy - i když tady se nejedná o klasické vyšetřování, jako spíš o hru na kočku a myš s Carrelovou Nemesis - Hluchým. Příjemné počtení s autorovým klasickým rukopisem.
LeaLea
  20. 8. 2012, 12:35
Dlouho jsem kroužila kolem tohoto autora, až se mi konečně dostalo do ruky Osm černých koní. V krimi a detektivkách se teprve rozhlížím, takže nemám s čím porovnávat a podle toho se taky utvořil můj názor. Co se aurotovi nedá upřít, je skvělá práce s jazykem. Svým způsobem vyjadřování chytne od první stránky a bez větších škobrtnutí vtahuje čtenáře do svého města hříchů. Svět Isoly je snadno uvěřitelný, čemuž napomáhají nápadité detaily, kterých ale není v knize o tak malém počtu stran nijak přehnaně. To vše podává autor způsobem, který od knihy očekávám - nejen příběh, nepředvidatelnost, ale taky nový náhled na obyčejné věci. Když si s tímhle autor vyhraje, odpustím mu i nějaké to uklouznutí v dějové lince. Nadto nezapomíná ani upravovat tok a způsob vyprávění podle charakteru postavy, jejíž linku právě sledujeme.
Tento díl není prvním ze série detektivních příběhu o pachateli přezdívaném "Hluchý", nikdo se ale nemusí bát, že se neobejde bez informací z předchozích vyšetřování. Všechno podstatné se dozvíte mezi řádky.
Proč nedám pět hvězdiček? Zaprvé. Trochu mi vadila linie, v níž autor nahlíží do mysli Hluchého. Čtenář je pak o krok napřed před detektivy a tím se pasáže o jejich práci stávají poněkud nudnějšími. Zadruhé. Právě oněch osm černých koní si nechali policisté ujít dost lacino - nebylo moc možností, co se stane dál. Zatřetí. Předpokládám, že tato kniha není autorovým vrcholovým dílem. Směle se těším na ta další.