Uloupená hvězda

Originální název: The Frumious Bandersnatch

BB art - 2004
ISBN: 80-7341-333-7

BB art (2004) 80-7341-333-7 260

Tamar Valparaisová se stane hvězdou, je to jistá věc, hned, jak vyjde její prvotina, album, obsahující i její největší hit, píseň s okouzlujícími verši Lewise Carrolla z jeho knížky Alenka v říši divů. Avšak uprostřed slavnostního vystoupení při příležitosti uvedení alba na trh je Tamar unesena dvěma muži, skrývajícími se za maskami symbolů násilí a terorismu – Saddáma Husajna a Jásira Arafata.
Nejde však o politiku ani o ideologii, únosci stojí jenom o peníze. Detektivové ze sedmaosmdesátého revíru mají opět o práci postaráno, avšak jen do chvíle, než je ze hry vyšachuje „Kombinovaná speciální skupina“, sdružující agenty FBI a prominenty z řad policistů. Nakonec se ovšem ukáže, že ani nejmodernější technika nenahradí staromódní, solidní pátrací potupy Steva Carelly a ostatních pánů detektivů. (Založil/a: Kryštof Žemlička)

Ed McBain Ed McBain
*15.10.1926 - †06.07.2005

illy
  20. 7. 2014, 18:36
Zcela klasický 87 revír. Potěšilo mě že jsem se dozvěděl něco víc ze zákulisí showbyznysu (opravdového, ne toho bartošovodebilního českého), zklamalo odhalení strůjce ihned na začátku. Jinak dobrá četba.