Cesta na Kiribati

Cesta na Kiribati

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1861-8

Knižní klub (2007) 978-80-242-1861-8 240

Brilantní cestopisné dílo, v němž světoznámý badatel a archeolog znovu hledá potvrzení svých hypotéz o návštěvě mimozemšťanů na naší planetě. Zavede nás na ostrovy Kiribati, kde byl objeven dokonale fungující kamenný kompas a další podivuhodné megalitické stavby. Nový rozměr získává i záhada kolosů Stonehenge, značnou pozornost věnuje tématu místa Ježíšova hrobu. Podobně jako ve svých předchozích knihách autor klade mnoho nových otázek, na něž odpoví až budoucnost. (Založil/a: IOIOIO)

Elrond
  18. 1. 2012, 9:32
Potřeboval jsem knihu, kterou bych si od Dänikena nechal podepsat tak jsem si na stánku před přednáškovým sálem koupil tohle. "Vzpomínky" a "Křížový výslech" jsem už podepsané měl tak jsem váhal kterou. Výběr byl velký, asi 20 titulů. Mezi knížkami s pádnými názvy s frázemi jako "Soudný den" a "2012" jsem šáhl po týhle, která svým titulem evokovala spíš cestopis, což je můj nejoblíbenější žánr. Nelituju, trefil jsem dobře. Je to spíše jedna z jeho rannějších knih, někdy z okolo roku 1980. Ještě jsem ji přiznám nepřelouskal celou, ale ty cestopisné kapitoly už jo. Popis cesty za kamennými artefakty na souostroví Kiribati v Pacifiku (leží někde za Fidži) a cestu do Pakistánu a Indie, na Ježíšův hrob. Cestopisy čtu vždycky s podrobným atlasem v ruce tak i tady jsem vše sledoval na mapě a vžíval se do toho. Jen škoda, že cestu z Pakistánu do Iránu tenkrát překazila politická situace. Teorií - spekulacemi - to bylo prokládané, ale nebyla to samá spekulativní teorie jak ve "Vzpomínkách" a ovšem ani novinařina jak v "Křížovým výslechu", což je myslím dost specifická Dänikenova kniha. Takže: "Cestou na Kiribati" jsem Dänikena pro sebe objevil a asi si koupím i další z jeho titulů.