S láskou lvice

S láskou lvice Originální název: Mit der Liebe einer Löwin

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-249-0909-7

Ikar (2007) 978-80-249-0909-7 432

Christinu Hachfeldovou Afrika fascinovala už od dětství. Jejím naivním přáním, podníceným misionářskými časopisy a fotografiemi, bylo stát se misionářkou v Kongu. Po dlouhých letech šťastného manželství, které skončilo tragickou smrtí jejího muže, si Christina v druhé polovině života splnila svůj sen a poprvé odjela do Afriky. Netušila, že tahle cesta radikálně změní její život. Christina se zamilovala do krásného válečníka Samburů a posléze se stala jeho ženou. Daleko od civilizace, na divokém severu Keni, ve značně primitivních podmínkách začal její nový život plný nebezpečí a problémů, tíživého strádání, neznámých tradic a předsudků, ale přesto plný neuvěřitelného kouzla. Soužití, jehož základem je velká, opravdová láska dvou lidí, která - navzdory všem překážkám a kulturním rozdílům - trvá dodnes. (Založil/a: Scandy)

23.44
  28. 6. 2012, 22:35
Tak si říkám, jestli je to všechno možné, jestli není přání otcem myšlenky, nebo jde o nepřikrášlenou skutečnost...Může člověk západního typu opravdu natolik splynout s africkou přírodou a kulturou, že mu nevadí z našeho pohledu příšerné životní a hygienické podmínky, odlišná kultura, zvyky, apod.? Nebo je to ta opravdová Láska, co hory přenáší? V každém případě zajímavé čtení, které mi přineslo informace o kmenovém soužití, pastevcích, spojení s přírodou. Možná bychom my kultivovanější mohli i něco okoukat, přiučit se.
Klarisa
  15. 6. 2016, 12:16
Jedna z dalších knížek o životě v Africe. Mám tyhle knížky ráda, člověk se přenese do vzdálené země, úplně jiné kultury, daleko od všedního života. Na téhle knížce se mi líbilo to pozitivno, co z děje dýchalo. Sice tam byly i smutné pasáže, celkově se mi ale knížka moc líbila a obdivuju autorku, že byla tolik odvážná a do života daleko od civilizace šla.