Svědkyně

Poprvé vydáno celosvětově: 1985

Domino - 2008
ISBN: 978-80-7303-387-3

Domino (2008) 978-80-7303-387-3 363

První kniha série Alex Delaware.

Doktor Morton Handler provozoval velmi podivnou psychiatrickou praxi. Mezi jeho speciality patřily podvody, sexuální manipulace a zpracovávání posudků na zakázku, kdy jediným kritériem byla výše finanční odměny. Za hrubé porušení lékařské etiky zaplatil nejvyšší cenu: byl brutálně zavražděn ve svém luxusním bytě. Vyšetřováním případu je pověřen detektiv Milo Sturgis, jenž však marně hledá nějaké vodítko, které by jej mohlo dovést k vrahovi. Jedinou naději spatřuje v sedmileté Melody Quinnové, která v osudnou noc něco či někoho viděla, ale je natolik vyděšená, že odmítá komunikovat.
Sturgis proto osloví psychologa Alexe Delawara, jenž snad jako jediný dokáže odblokovat hrůzné tajemství v Melodyině paměti. Jakmile však začnou ponuré stíny v dívčině mysli nabývat jasnějších obrysů, Alex ke svému zděšení zjistí, že se celá záležitost dotýká i jeho vlastní minulosti. Nemůže si však dovolit otálet, protože pokud nebude viník odhalen včas, přibude na jeho zločinném kontě další nevinná oběť: maličká svědkyně jménem Melody... (Založil/a: malc8k)

Yggdrasil
  7. 1. 2016, 8:02
Měla jsem trochu strach z knih, kde má být hlavní postavou psycholog - přehršel psychologického probírání různých postav bych asi zešílela ..... Opak byl pravdou, nečekaně byla kniha čtivá, svěží, měla spád a tím si mě Kellerman získal. Mám sice výhrady vůči supermanovským schopnostem Alexe, ale když on je vážně takový sympaťák, že mu budiž odpuštěno.
bady
  11. 11. 2014, 23:08
Na predsadce knihy je Jonathan Kellerman oznacen jako mistr thrilleru. Ve mne ale kniha zanechala dojem klasicke detektivky, ve ktere vystupuje neohrozeny hlavni hrdina, ktery vsemu sam prijde na kloub, nechybi tam automobilova honicka a pribeh je jasne citelny, bez nejakych zvratu. Napeti zde ale nechybi a cte se to supr.