Midas aneb Vzkříšení těla

Midas aneb Vzkříšení těla Originální název: Midas oder die Auferstehung des Fleisches

MIDAS – Molecular Integrating and Digital Assembling System, je zdánlivě zastaveným projektem NASA. Jeho posláním je vyšetření aktuálního problému – biogenetická tvorba umělé inteligence. Tajná výroba kopií význačných vědců se stává nejen výborným byznysem, ale také krutým bojištěm v prostředí tajuplného Drientu. Nejlepší muži soukromých i státních bezpečnostních agentů jsou figurkami na šachovnici, kde výhra je život, ale prohra utrpení a bolest opakované smrti. Románu byla v Německu udělena Cena Kurta Lasswitze. (Založil/a: Bred)

Wolfgang Jeschke Wolfgang Jeschke
*19.11.1936

Balu
  18. 5. 2013, 0:28
Jedna z úplně prvních SF knih, ke kterým jsem se dostal. To, co mi tehdy připadalo jako poměrně složitý příběh, mi už dnes tak složité nepřipadá, nicméně značnou působivost knize připisuji dodnes. Černý trh s kopiemi lidí? Tomu říkám nápad!