Jonas

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Fragment - 2011
ISBN: 978-80-253-1256-8

Fragment (2011) 978-80-253-1256-8 274

Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a - Phoenix. Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska… Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává? Jonas zemřel jako první, zabil se na motorce. Ale je tolik nezodpovězených otázek… Odhalí Darina včas temná tajemství tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých? (Založil/a: bokul)

Eden Maguire Eden Maguire

Alibero
  11. 6. 2012, 15:07
Mám ráda knížky, kde se vyskytují andělé v jakékoliv podobě. Takže není divu, že mě tenhle originální příběh uchvátil. Chytl mě od první stránky a nepustil do posledního slova. Když jsem knihu četla, ještě nebylo vydáno ani jedno její pokračování, proto jsem se bála, že ho ani nevydají. Naštěstí opak je pravdou, teď ještě vyřešit problém - půjčit si knížku a najít si čas na přečtení a budu spokojená. ;)
Radka Pařízková
  6. 6. 2016, 19:54
kniha mě pohltila. Sice to není nijak literárně na výši, ale ohledně děje a pohledu mě to absolutně vzalo. Mám ráda takovéhle příběhy. Příběhy o andělech, o pozitivním nahlížení na smrt. O takovém klidném nastíněním, že se s tím dá smířit.
Nijura
  28. 2. 2013, 14:35
Kniha byla opravdu skvělá, proto dávám čtyři hvězdičky. Jednu hvězdičku strhávám, protože mě vadila fůra super-schopností.
23.44
  9. 2. 2014, 12:32
Autor se moc snažil svézt na moderní vlně andělů, duchovna a nadpřirozena! Naštěstí je knížka útlá, tak jsem to v rámci dovolenkového čtení zvládla.
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 20:31
Četla jsem celou sérii a tento díl byl ze všech nejlepší. Když jsem si ho přečetla, byla jsem nadšená. Dokonce jsem uronila i slzičku u scény, kde se Jonas loučí se Zoey.
yanniss
  3. 9. 2012, 16:23
Knížku jsem ani nedočetla. Po přečtení první dvou-tří kapitol jsem to vzdala. Při čtení knížky jsem myslela na něco úplně jiného. Podle mého názoru tato kniha měla zůstat u autora v počítači. Za mě 1 hvězdička, ale kdybych mohla jít do mínusu dala bych -50 hvězdiček.
pegerren
  25. 2. 2013, 10:14
Knihu jsem přečetla velmi rychle, ale.... Dokážu pochopit cokoliv, upíry, padlé anděli, vlkodlaky, ale zombie (které mají snad všechny schopnosti)?????????????? Navíc, mi hrdinka vůbec nic neříkala, vůbec se mi ji nepodařilo poznat, natož aby se mi líbyla. Co se týče "zombie", nějak jsem nepochopila jak se snaží napravit to proč se vrátili, spíše to vypadá, že dokud to za ně nezačne dělat Darina, jenom makají na opuštěné farmě a odhánějí od sebe nezvané návštěvníky. Ani rádoby krimi zápletka mě moc nenadchla. Dávám dvě hvězdy za to, že se to rychle čte a že dialogy nebyli až tak špatné.
trpaslyk
  9. 6. 2011, 8:38
Velmi příjemné zpestření žánru fantasy pro young adults. Nejde výjimečně o upíry, ani o vlkodlaky. Pokud jde o můj soukromý čtenářský názor – tahle knížka je kvalitou určitě nad průměrem v daném žánru, jsou tam zajímavé postavy (i když nejde přehlédnout určitá schematičnost v typech postav, která se holt v tomhle žánru neustále opakuje). Rozhovory jsou zajímavé, inteligentní (pokud teda pominu dost časté pasáže opěvující nedozírnou lásku hlavní hrdinky k mrtvému příteli Phoenixovi, tyhle pasáže jsou fakt nepřirozený, uměle nabubřelý, příliš patetický – ale není jich tam naštěstí moc). Takže – kdo má rád tenhle žánr, doporučuju k přečtení.
ratte8
  15. 1. 2015, 8:47
Knihu jsem koupil jako ebook v akci za 1Kč. A upřímně řečeno, dle mého názoru je tato cena zcela odpovídající. Jistě nejsem cílová skupina pro tento druh literatury, ale i tak si mladé teenagerky zaslouží lepší zacházení. Příběh není ani za mák originální, není ani dobře napsaný a pointa je víc než slabá.
EuAnabelle
  20. 12. 2011, 12:47
Právě jsem tu knihu dočetla, a to jsem ji začala číst včera. Moc se mi to líbilo. Je to zase něco nového, takže jsem si hned zarezervovala další díl. Už se ho nemůžu dočkat. Doporučuji k přečtení!