Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zahrada pozemských slastí

68%
3 8
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zahrada pozemských slastí Originální název: A Garden of Earthly Delights

Nejnovější vydání:
Odeon - 1982
ISBN: 01-054-82
Počet stránek: 432
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 12x v přečtených
v knihovně 14x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Odeon (1982) 01-054-82 432

Na osudech trojice hrdinů, Carletona Walpola, jeho dcery Kláry a vnuka Swana, autorka sleduje život na americkém venkově v letech třicátých až šedesátých. Carleton patří k drobným rolníkům, jež zasáhla velká hospodářská krize a udělala z nich kočovné zemědělské dělníky, jak je známe ze Steinbeckových "Hroznů hněvu". Carleton marně čeká na příležitost změnit svůj úděl a znovu se chopit životní příležitosti; to se podaří až jeho dceři. Vášnivá a krásná Klára uteče ve čtrnácti letech z tábora kočovných česáčů a stane se prodavačkou. Prožije příběh osudové lásky, ale ve chvíli, kdy se před ní rýsuje vyhlídka na rodinné štěstí, musí její druh Lowry prchnout před zákonem do Mexika. Klára se instinktivní cílevědomostí stává milenkou a později i manželkou Revera, nejbohatšího farmáře v okolí, a zajišťuje tak sobě a svému nemanželskému synovi majetek a žádoucí postavení.
Klářin společenský vzestup provází řada dramatických okolností, ona sama však prochází životem vítězně, byť za cenu rozvratu celé Reverovy rodiny. Vyvrcholení románu pak zpětně vrhá ironické světlo na skutečnou povahu Klářina "úspěchu". Román je nejen fascinující studií silné, instinktivně dravé osobnosti, ale na pozadí poutavého děje vykresluje věrohodnou kulisu života tří generací v USA. (Založil/a: mirabl)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Introvert
80% 80% 80% 80% 80%
  14. 4. 2014, 13:28
Velmi dobrý, ,,třígenerační" román. Zdařile vystavěný příběh o dravosti, o potřebě dostat se nahoru - ať to stojí co chce.
J.C.Oates je mistr v popisování detailů a pocitů. Díky nim jsou postavy z děje při čtení až hmatatelně blízko.
RedDuck
40% 40% 40% 40% 40%
  17. 7. 2013, 12:14
První část mi připomněla Hrozny hněvu - chudoba a česáči. To se mi líbilo. Střed knížky alias sociální vzestup mi připadal méně zajímavý, ale závěr byl opět silný. Problem pro mě osobně byl, že Oatesová zobrazuje své postavy méně sympaticky nebo chcete-li realističtěji. Především hlavní postava, ale i její otec a syn mě tak povětšinu času tak namíchávali což se nakonec projevilo i na mém hodnocení.