Clash

Originální název: Passion is a Fashion - The Real Story of The Clash

Volvox Globator - 2007
ISBN: 80-7207-662-0

Volvox Globator (2007) 80-7207-662-0 467

Clash se stal kultem: byli mladí, revoltovali, byli v pohodě a byli inteligentní. Dali do pohybu intenzivní a oduševnělou směs punku a reggae. Vždycky jsem cítil silnou touhu zjistit, kým byli ve skutečnosti, objevit pravdu za fasádou pro veřejnost. (Založil/a: DF.Future)

#hudba

Všivák
  14. 5. 2015, 9:32
Ze začátku mě to moc nebavilo. Zdlouhavé popisování života budoucích členů kapely. Idieologie, proč to dělali a tak. To byla nudná pasáž. Jak ale začala kapela fungovat, tak jsem se nemohl odtrhnout. Sonda do celkového fungování velké kapely. Strasti a zadostiučinění. Tvrdá práce a sladká odměna. Život rockových hvězd rozhodně není tak jednoduchý jak by se mohlo zdát. Být pořád spolu a nedostat ponorku. To dá asi práci největší.
Johnny Násilník
  24. 7. 2011, 15:26
Miluju Clash, miluju hudbu, miluju punk rock. Miluju tuhle knížku, která poutavým stylem popisuje život členů kapely, její vznik, fungování, nahlíží do zákulisí a alespoň částečně přenáší na papír atmosféru neskutečně energických živých vystoupení nebo nahrávání Clash a celé šílenství Británie roku 77 a let následujících. Stala se mojí Biblí, četl jsem ji asi desetkrát a i když některé pasáže můžu citovat z paměti, pořád v ní nacházím nové myšlenky, inspiraci a tak dál, jakoby členové Clash byli mí kámoši.