Originální název: 4.50 from Paddington

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-7176-384-5

Knižní klub (2005) 80-7176-384-5 208
Knižní klub (1996)

Ukázka autorčiny suverénní vypravěčské formy, bohaté imaginace, dějového napětí a obratné zápletky. Detektivem je tu slečna Marplová, stará dáma z anglické vesnice, která pod bezbranným vzhledem skrývá vynikající pozorovací a dedukční schopnosti a na základě intimní znalosti lidí dokáže bystře odhadnout jejich povahy. V této detektivce řeší záhadu zločinu zahlédnutého v kupé jedoucího vlaku. Děj uvádí čtenáře do ponurého měšťanského domu, kam na žádost slečny Marplové pronikne její mladá pomocnice Lucy, aby hledala ukrytou mrtvolu. Dívka slečnu Marplovou průběžně informuje o svých objevech a ta už na pachatele obratně nachystá past.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Buřinka
  26. 9. 2016, 8:30
Jedna z mých prvních autorčiných přečtených detektivek (četla jsem hodně staré vydání, kdysi půjčené z knihovny - bohužel si již nepamatuji zda to byla samostatná kniha či soubor více autorčiných děl). Ale motiv je nadčasový a docela zvláštní (kdo jen tak zahlédne v protijedoucím vlaku právě se odehrávající zločin...). Zločin vyšetřuje skvělá Slečna Marplová. Mistrně psané knihy A. Christie mě donutily udělat si sbírku jejích děl :-)
Saggi
  24. 10. 2016, 20:47
Skvělá kniha, ostatně jako vždy, bohužel dle mého názoru by si slečna Marplová zasloužila více prostoru, ale nijak to příběhu neubírá na kvalitě.
Snickers
  22. 10. 2014, 17:20
Snad nejlepší detektivka od Agatahy Chritie z těch, které jsem četla. Líbila se mi víc než Vražda v Orient expresu. Rozhodně doporučuju!