Iron Maiden Run to the Hills - autorizovaná biografie

Originální název: Iron Maiden, Run to the Hills, The Authorised Biography

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-723-5

BB art (2006) 80-7341-723-5 421

Autorizovaná biografie - Run To The Hills je vnitřní výpovědí současných i bývalých členů skupiny, manažerů, šéfů nahrávacích společností, hudebních kritiků, producentů, pořadatelů a dalších iluminátů hudebního světa. Popisuje vzestup skupiny od skromných začátků v hospodách londýnského East Endu až po slavná vystoupení na obřích festivalech po celém světě. (Založil/a: DF.Future)

#hudba
Mick Wall Mick Wall
*23.06.1958

Hledající
  1. 9. 2011, 23:45
Vzhledem k tomu, že na "Mejdnech" jsem vyrostl, a od prvního poslechu "Live after death" na gymnaziální brigádě, tak i přes kratší přestávky v mezidobí během vysoké školy je poslouchám dosud (nyní i možná víc než dříve). Nebudu proto asi tak objektivní, ale pro mě prostě "srdcovka", nemohu jinak. Osobně oceňuji na Mejdnech, že i když si prošli bouřlivým obdobím jako každý mladý člověk a rockové skupiny vůbec, dokáží být i v "dospělosti" stále fenomenálním "sextetem" bez zbytečných skandálů, vulgarit a zářit i s humorem sobě vlastním (schopnost dělat si i legraci sám ze sebe v šoubyznysu jen tak někdo kultivovaně neumí), přestože si prošli nejedním těžkým obdobím, zvl. 90. léta bez Dickinsona. Takže: "Up the Irons".
nečik
  7. 10. 2011, 9:47
Pro fandy Iron Maiden je tohle povinnost. Kniha se pěkně čte a je vtipně napsaná. Hlavně jsou se popsány události ještě před zrodem IM. Každopádně příjemné počtení.
thierry
  11. 10. 2012, 14:54
Nedávno se mě jeden známý zeptal, jestli bych nechtěl příští rok vyrazit na koncert Maiden. Nevěděl jsem, co mu odpovědět, protože jsem znal od Maiden asi jen 4 songy, které se většinou hrají na RockRadiu (Run To The Hills, Can I Play With Madness, 2 Minutes To Midnight a The Number Of The Beast) a při jejichž poslechu mě nikdy nenapadlo, abych si od nich sehnal něco dalšího, protože mě zkrátka nijak extra nezaujaly. Ale abych o nich zjistil něco víc, jsem se tedy podíval na internet a rozhodl jsem se koupit si tuhle knížku. Předtím jsem četl jedinou biografii nějakého hudebního tělesa, když šlo o biografii skupiny Rammstein, která je pojatá v hodně dokumentárním stylu a musím říct, že mě nijak moc nenadchla, přestože Rammstein patřili už tehdy mezi moje nejoblíbenější kapely (a stále patří). Jenže jak jsem začal číst a postupně jsem se prokousával mládím členů Maiden a jejich úplnými začátky, začalo mě to hodně, hodně, hodně bavit a zajímat, za což patří největší dík autorovi téhle neskutečně čtivě napsané biografie. Není to totiž napsáno žádným strohým dokumentárním stylem (zároveň je ale informační hodnota stále vysoká) a naopak je tu plno vtipných komentářů samotných členů skupiny i lidí okolo ní, kteří si dokážou dělat legraci sami ze sebe. A jelikož nedělám nic napůl, tak jsem si stáhnul jejich kompletní diskografii a s tím, jak jsem se v knížce, která popisuje celou jejich kariéru až do roku 2003, dostával od jednoho alba k druhému, jsem si je zároveň vždy potom, co jsem si o nich něco přečetl, taky pouštěl (většinou jsou tu opravdu rozebrány všechny songy z alba). Takhle jsem tedy nejenom za týden přečetl tenhle skvost, ale zároveň jsem si poslechl všech 15 jejich studiových alb i některé záznamy koncertů, které vydali jako CD. Ty, které se mi líbily nejvíc, jsem si poslechnul i několikrát (Iron Maiden, Seventh Son Of A Seventh Son, Brave New World a Dance Of Death) a moje nadšení zkrátka neznalo mezí. Díky této knížce jsem zkrátka našel novou a zřejmě celoživotní lásku. Momentálně už stahuju některé jejich koncerty, které vyšly na DVD, mám koupené jejich tričko a doufám, že se v ČR příští rok zastaví na koncert. UP THE IRONS! :)
m4xp4yn3
  23. 1. 2010, 11:02
Run to the Hills jsem, i přes její vydatnou délku, zhltnul na několik málo zátahů. Na biografii má neobvyklý drajv, za kterým nezaostává ani informační hodnota. Kniha poskytuje ucelený popis kompletní historie kapely očima všech lidí, kteří s ní kdy měli něco společného.
netahlo
  15. 5. 2014, 10:59
UP THE IRONS!!! Povinnost pro kazdeho fanouska nejlepsi kapely na svete. Precteno behem cesty z Masters of Rock 2006 :-)
KatherineAnna
  1. 5. 2010, 17:59
Musím též přihodit nějakou tu chválu. Kniha se četla velmi dobře, byla hodně informativní, ale i vtipná. Každý fanoušek Maiden jistě ocení osobitý humor Harrise. Líbí se mi, že je zde i názor bývalých členů skupiny (Bayley, DiAnno). Uvítala jsem i obrázky, většina z nich je raritních, i když na internetu se dá najít vše.
Elmoro
  4. 4. 2010, 21:55
Délka knihy není žádným překvapením, vzhledem k bohaté historii této metalové legendy. Během čtení se těžko najde pasáž kde by se člověk nudil. Výborně napsané a je povinností každého fanouška Iron Maiden knihu přečíst.