Praha v proměnách světla
Originální název: Praha v proměnách světla
Poprvé vydáno celosvětově: 1984

Ottovo nakladatelství - 2005
ISBN: 80-7360-278-4

Ottovo nakladatelství (2005) 80-7360-278-4 152
Panorama (1988) 174
Panorama (1984) 174

Stovky podob Prahy, její nenapodobitelnou poezii a kouzlo v záři slunečního světla, ve svitu měsíce či pod závojem podzimní mlhy... To všechno představuje kniha fotografií Oldřicha Karáska Praha v proměnách světla. (Založil/a: slide)

Oldřich Karásek Oldřich Karásek
*1939

navabaca
  19. 8. 2012, 11:06
Fotograficky průměrná publikace nepřináší nic nového, natož originálního. U několika snímků jsem se krátce zastavil, jedním jsem byl uchvácen (věže a střechy historického centra zalité červenou barvou zapadajícího slunce), ale zbytek knihy jsem bez většího zájmu prolistoval během několika minut. Přidanou hodnotou se zdají být úryvky z literárních děl známých autorů, které se dotýkají kouzel Prahy, ty ale nejsou nikterak spjaté s fotografiemi, u kterých se objevují a tak se nelze ubránit dojmu, že cílovou skupinou čtenářů jsou hlavně turisté, čemuž nasvědčuje i anglická mutace textu (ve vydání Ottova nakladatelství z roku 2005).