Nádherné bytosti

Nádherné bytosti Originální název: Beautiful Creatures

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-2905-8

Knižní klub (2011) 978-80-242-2905-8 512

Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně – tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba – kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí. (Založil/a: Sija)

Kami Garcia Kami Garcia
*1972

Margaret Stohl Margaret Stohl
*1967

togaf
  7. 2. 2013, 12:52
No teda to byla ale nuda. Zarážející je, že kniha měla děj, který měl být napínavý a přesto nudila. To už je skoro umění, ne? Další díly číst rozhodně nemíním. Jedna hvězda za Ethanovy sarkastické poznámky v první půli románu a druhá za atmosféru amerického Jihu.
Lucy Sisk
  4. 8. 2014, 18:52
Kdybych po přečtení knihy neviděla film, asi bych knihu úplně nepochopila, protože na konci to bylo zmateční. Jinak zajímavé podání příběhu, dva lidé a nikdy nemohou být spolu.
G8
  27. 1. 2013, 13:20
Četl jsem to před pár lety v originále, protože jsem se zrovna šíleně nudil a nic lepšího nebylo po ruce. V podstatě nic nového pod sluncem, je to jen další kniha z produkce skupiny, kterou nazývám "Frustrované čtyřicítky" (viz. Twilight, Fifty Shades of Grey, atd.). Zde stojí za zmínku zejména fakt, že je tu příběh pubertálního mládence vyprávěn zcela jasně z pohledu ženy, takže mladý Ethan působí tak trochu jako frigidní eunuch. Celá zápletka je šablonovitá, takže bych si troufal odhadnout, co se bude dít v následujícím díle, dialogy stupidní a takhle bychom mohli pokračovat donekonečna. Možná to trochu moc pitvám a navíc stejně nejsem cílová skupina, ale nejspíš je to pořád o stupínek výše než konkurence. Autorkám to nějaký škvár hodí, bude několik dalších dílů, prodají se filmová práva a ve finále budou stejně všichni spokojení.
Ginnidlo
  24. 9. 2013, 11:16
Mohl by to být zajímavý příběh, kdyby nenudil. Postrádá to šťávu. Nápad za jedna, provedení za čtyři. V půlce druhého dílu jsem to odložila definitivně. Puběrťačky budou z knihy nadšené.
Celupka
  13. 12. 2012, 21:38
K této knížce jsem se dostala díky traileru Beautiful Creatures, který jsem viděla v kině a poté jsem na tento titul narazila i v knihkupectví, tak jsem se tedy ihned vydala do knihovny. Kniha mne zaujala hned tím, že je vyprávěná z pohledu muže, což je velice příjemná změna po přehršli fantasy knížek vyprávěných stupidními a naivními puberťačkami. Ze začátku jsem trochu bojovala s tím jak je to napsané (nespisovný, hovorový jazyk), ale po čase mi to už tak ani nepřišlo. Příběh mě dostal, chytil a nepustil až do úplného konce. :)
Rumbelle
  7. 12. 2014, 12:57
Krásná romantická fantasy o tom ,že láska přemůže vše. Sice na slaďárny moc nejsem, ale tahle série se mi opravdu líbila sice mi vůbec nechybí tak jako Odkaz dračích jezdců, ale i tak je to hezké počtení.
stepuli
  18. 2. 2014, 19:27
Knížka se veze na současně úspěšné upíří vlně. Bavila mě, trochu jsem si zavzpomínala na tu pubertální rozpolcenost a zamilovanost, do toho trochu toho tajemna a kouzel. Moc jsem ale nemusela ten rádoby mladistvý pubertální slang. Co mě ale vyloženě zklamalo je ten konec (kdo má v plánu si knížku přečíst nečtěte dál). Od začátku knížky nám vtloukají do hlavy, že si Lena prostě musí vybrat buď jedno nebo druhé a přes to nejede vlak a ona neví co si vybrat a nakonec to skončí tak, že si vlastně vybrat nemusí a o rok nebo o kolik se jí to prodlouží? Tak to teda ne. Poslední cca čtvrtinu jsem se přinutila dočíst už jenom proto, že jsem byla zvědavá co si vybere a ona si vlastně nevybere nic... To není ke čtenářům moc fér. Na další díl šla přece vymyslet jiná zápletka, než že se jede vlastně znovu od začátku.
trynitrix
  28. 7. 2012, 10:57
Trošku delší čtení není to takový druh knihy který vás hned nadchne a musíte to mít hned přečtený děj se táhne asi jsem zvykla na akčnější knížky co týká fantasy. Ale číst se to dá taková delší oddychovka :-D Mno jsem zvědavá na ty další dva díly.
spartik
  28. 5. 2012, 7:20
Něco jako Stmívání, jen je to o čarodějích. Stejné téma, jen o něco promyšlenější. Dobře se to čte, je to poutavé.
Elizabeth-Blain
  13. 3. 2012, 22:00
Tak tuhle knihu jsem přečetla během jednoho dne a je proto jednoduché vysvětlení. Je opravdu chytlavá. Stále chcete vědět, co bude dál a na konci knihy se těšíte na pokračování.
Bohužel, pokračování pro mě bylo zklamání. Ale Nádherné bytosti mě okouzlily a já zapomněla, že nějaké pokračování existuje.
Ginnevra
  10. 11. 2011, 17:33
Jedním slovem: Úžasné! Přečetla jsem ji jedním dechem! Ačkoli jsem nečekala, že mě tak "chytne" kniha o šestnáctiletých dětech, byla jsem velmi mile překvapená. Zezačátku mi vadil styl - slang, jakým je kniha napsaná. Po pár desítkách stránek jsem si ale zvykla a knihu doslova hltala! Nadpřirozený vztah Zaklínačky Leny a Smrtelníka Ethana je velmi odlišný od vtahů jiných teenagerů. Je čistý a zároveň tajemný. Je plný lásky a touhy, které by mi u jiných postav jejich věku přišly... no... nevhodné, ale u tohoto páru se vám naskytne pohled na pouto tak rozdílných lidí, jak je to jen možné.
Krásně napsané, tak akorát tajemné a především je to velmi silný příběh.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:35
Nejdříve jsem nevěděla, co si mám o knize myslet, pak to pro mě bylo příliš zdlouhavé a nakonec jsem skončila s tím, že jsem 250 stránek přečetla za den, protože jsem byla děsně zvědavá, jak to skončí. Už se těším až si přečtu další díl. :)
diaaa
  1. 5. 2013, 13:08
Dost mi to dalo přemáhání se do toho začíst, ale přeci jen se povedlo, zato druhý díl byl tak nudný, že jsem ho ani nedočetla...
Tereza01
  16. 2. 2013, 19:36
Od této knížky jsem čekala víc, přesto ve mně něco zanechala. Kdyby nebylo toho pro mě zvláštního a trochu odbytého konce, dala bych lepší hodnocení.
mojemojemoje
  30. 5. 2013, 15:11
Četla jsem díky traileru.. První knížka v nové čtečce knih a možná i proto jsem prolouskala za pár dnů. :-) Vadí mi věkové usazení hlavních hrdinů, jejichž chování tomu neodpovídá, ale i přes zvláštní překlad se četlo dobře. Knížka se mi líbila a zápletka byla svěží.
luca92
  19. 2. 2013, 20:29
od téhle knížky jsem očekávala mnohem víc nejsem sice tak úplně cílová skupina ale většinou mě tyhle knížky chytnou a je to fajn oddych, vyprávnění mi lezlo na nervy, kterej chlap má takovýhle názory, chování a takdále, příběh by byl fajn jen kdyby nebyl tak přeslazený hlavní hrdina, ještě si hodně rozmyslim jestli se pustim do dalšího dílu
jupkanderka
  3. 12. 2012, 10:09
Od knížky jsem očekávala daleko více. Trvalo mi celkem dlouho, než jsem knížku přečetla, nějak jsem se nemohla začíst do děje. Celkem dost mě štvala hlavní postava Leny, často jsem jí měla chuť proplesknout a nechápala jsem ten povyk zrovna kolem ní...když vyžádání se týkalo všech zaklínačů. Nejraději jsem měla staré tetičky Ethana a celkem i psotavu Ridley. Další díly si spíše nepřečtu, ale chystám se podívat na film.