Záblesk

Originální název: Lightning

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-906-4

BB art (2011) 978-80-7381-906-4 368

Zjevil se v blescích bouře anděl strážný nebo sám ďáběl?
Strhující boj o samu existenci lidstva.
Byl to snad anděl strážný, onen světlovlasý muž, který se v blescích bouře zjevil na samém počátku života Laury Shaneové, aby novorozenou zachránil ze spárů smrti? Přízrak? Ďábel v převleku? O mnoho let později vstoupí do Lauřina života znovu a tentokrát bojuje už nejen o její a svůj život, ale o samu existenci lidstva. V bitvě, která se rozpoutá napříč prostorem a časem, stačí chybně propočítaná vteřina, aby přinesla osudové následky pro celou planetu.

Americký mistr tajemna a záhad je v nejlepší formě, ve které kloubí horor, thriller a science fiction do strhujícího toku napínavého příběhu. (Založil/a: malc8k)

quelhar
  15. 12. 2012, 13:40
Nenechte se zmást úvodníkem, kniha je dost o něčem jiném. Z hororu není v knize ani kousíček, naopak je psaná velmi humorným a pro autora typickým stylem (viz Neobyčejné dědictví). Čtenáře, který Koontze má načteného, nepřekvapí asi vůbec nic, což osobně považuji za klad a po velmi příjemných hodinách strávených ve společnosti tohoto díla nemám problém hodnotit maximem.
JIRKKA
  16. 7. 2016, 22:42
I když je Dean Koontz mým oblíbencem, této knížce jsem se pořád vyhýbal. Snad mně odrazovala anotace, cosi o andělovi strážném, čekal jsem nějaké náboženské bláboly atd. Kdepak....je to sci-fi, romantika, spousta emocí a akce jak od Davida Morrella, kterého mám zafixovaného právě jako spisovatele dobrých akčních knížek. A co se týká cest časem, to je vždycky ošemetná věc, ve filmech občas nemají logiku a asi mít ani nemůžou, ale tady to má Dean Koontz fakt promakané. V málokteré knize jsem si oblíbil postavy tolik jako tady. P.S. - Dobrý nápad Lauro, nechat naučit karate i Chrise....