Den poté

Den poté Originální název: Day After Tomorrow

Metafora - 2004
ISBN: 80-86518-86-8

Metafora (2004) 80-86518-86-8 238

Profesor James Hall je paleoklimatolog, vědec zkoumající počasí minulých dob, a právě proto ví o změnách klimatu svoje. Nikdo ho však nebere vážně a jeho teorie o globálním oteplování jsou všem pro smích coby výplody praštěného vědátora. Indii ovšem náhle bičuje sněhová vánice, na Tokio začnou dopadat kroupy o velikosti pomerančů, k zemi padají první mrtví. Severní Amerikou se přežene smršť ničivých tornád, bouře dosahují monstrózních rozměrů, obrovské přílivové vlny se valí do ulic a zemi začíná zachvacovat strašlivý mráz. V budově newyorské knihovny přežívá skupinka lidí. Mezi nimi i Hallův syn Sam, který tam právě pobýval se spolužáky ze střední školy. A zatímco davy uprchlíků se z města ledové smrti valí na jih, Jack Hall se vydává opačným směrem, do náruče smrtícího mrazu, zachránit svého syna Místo důvěrně známého světa se najednou všude kolem rozkládají pusté sněhové pláně, dálnice jsou plné ztichlých aut se strnulými, zmrzlými pasažéry, pod šestimetrovou vrstvou ledu zmizela nákupní střediska, hřiště, restaurace Dá se něco takového vůbec přežít? A co můžeme udělat pro to, abychom se toho ve skutečnosti nedočkali? (Založil/a: DF.Future)

Whitley Strieber Whitley Strieber
*13.06.1945

sgjoli
  27. 11. 2016, 19:21
Viděla jsem film a ten mi připadal dost přihlouplý. No a tato kniha není o mnoho lepší. Od filmu se liší jen tím, že jsou v ní zapracovány detaily ze života některých postav - postav, které jsou však vedlejší a ty detaily z jejich života tam jsou zcela a naprosto zbytečné. Takže pokud jste viděli film a nebavil vás, tak se obávám, že ani kniha vás nenadchne, protože vám vlastně nedá nic moc navíc než film. Nemluvě o to, že je vlastně celkem nudně napsaná. Za mne prostě ne. Jednu hvězdu dávám jen za to, že je to dobrý zabiják času, když se nudíte a nemáte momentálně po ruce nic lepšího na čtení.