Domino - 2001
ISBN: 80-86128-11-3

Domino (2001) 80-86128-11-3 293
Český spisovatel (1981) 339

Zkušený autor životopisných románů císaře Karla IV. neidealizuje, ale barvitým způsobem líčí jeho úsilí dát Praze a českým krajům co nejvyšší úroveň mezi evropskými zeměmi.
Neméně poutavě je zde popsán proces dobývání moci, během něhož člověk nutně musí opustit pravdu a upřímnost.
Karel vládl v nesmírně složité době, kdy spolu nepřetržitě zápasily různé zájmy, tudíž se musel denně rozhodovat, jak jednat, aby zachránil hranice a postavení své země.
A český král si počínal velmi zdatně – během dlouhé doby svého panování dokázal uchránit českou zemi před válkou a dát jí klid k mírovému budování měst, církevních památek, mostů – a především univerzity, nesoucí jeho jméno. (Založil/a: Jirka3)

sofi
  30. 12. 2011, 13:28
Kniha, díky které budete největšího českého panovníka chápat, obdivovat a milovat. Smekám před Františkem Kožíkem a děkuji mu. Jeho rukou ožívá historie a na chvíli i trocha hrdosti, že jsme Češi.
Pechmanka
  23. 3. 2013, 14:47
krááásná kniha, četla se jedním dechem, velmi jsem si karla IV. zamilovala a byla jsem hrdá, že jsem taky součástí této země. Moc hezky napsané.
Chorche001
  26. 11. 2012, 14:00
Velmi čtivé, odpočinkové dílo, které neztrácí nic po odbornosti, ačkoli se místy může zdát, že je to beletrie ... rozhodně doporučuji!