127 hodin

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-828-5

Jota (2011) 978-80-7217-828-5 440

Drastický příběh v kaňonu

Aron Ralston, hlavní hrdina a autor v jedné osobě – nadšený horolezec, cyklista, plavec a obdivovatel divoké přírody –, se vydává na snadnou výpravu do utažských kaňonů, kde ho při rutinním sestupu skalní průrvou uvězní balvan, který mu přišpendlí ruku ke stěně. Prakticky bez naděje na záchranu probírá různé možnosti, jak se dostat z nečekané pasti, a přitom se neúprosně blíží k rozhodující volbě.Během dlouhých hodin úporného boje o přežití vzpomíná na mládí, rodiče, přátele a především výpravy do divočiny, která se mu stala osudem. Poutavě popisuje své dávné setkání s medvědem i to, jak se vzdal výhodného místa, aby se mohl plně věnovat svým milovaným horám, vrací se ke klíčovým zážitkům a přemýšlí, kam ho zavedly. (Založil/a: hiro666)

Aron Ralston Aron Ralston
*1975

Skřítek
  12. 1. 2013, 12:50
Kdo se věnuje adrenalinovým sportům, tak se setkává se spoustou příběhů typu " a přežil..". Mezi jeskyňáři třeba koluje legenda o tom, že si země vybírá svou daň za odkrytá tajemství vždy v letech končících nulou či pětkou. Komu se však skály dostanou do krve, ten je neopustí ani po tak málem fatálním zážitku. Síla vůle je obdivuhodná. Příběh sám o sobě je fascinující a čtenář autorovi " odpustí" onu bláhovou libůstku v osamělých toulkách už i proto, že to přežije.
Leni6
  1. 4. 2016, 7:27
Při bloudění v levných knihách jsem narazila na tuhle knížku. Zpočátku jsem byla skeptická protože se mi nikdy v uvedeném obchodě nepodařilo najít nic, co by mě opravdu chytlo. Každopádně zakoupila jsem a nelituji ani trochu. v první polovině knihy mi trošku vadilo vyprávění ostatních zážitků Arona, byla jsem natěšená na hlavní děj. Žasla jsem nad tím, jak detailně a srozumitelně bylo vše popsáno. Obdivuji autora. Netuším kolik z nás má tak silnou vůli - i když možná těžko soudit, většina se do podobné situace nedostala. Na film se nechystám podívat, nechci si kazit svou představivost.
kacik
  27. 12. 2011, 12:31
Nádherná knížka, četla jsem jí v originále a vůbec toho nelituju! Byly tam sice pasáže, kterým jsem nerozuměla ale jinak jedna z nejlepších.
BaraQuda
  25. 6. 2011, 12:48
Silný příběh napsaný s takovou lehkostí, že až není možné, že je možné něco takového zažít. Film jsem viděla dříve než jsem četla knihu. Mnohdy to kazí dojem, ale u mě to naopak vyvolalo ještě větší touhu knihu získat a číst. Zhltala jsem ji doslova okamžitě. Neuvěřitelný život, neuvěřitelná touha žít dál. Aron Ralston je pro mne hrdina každým coulem a smekám nejen za jeho činy, ale i za tuto knihu a samozřejmě doporučuji!