Hledání ráje - Můj život s gepardy

Originální název: Auf der Suche nach dem Paradies

Ikar - 2005
ISBN: 80-249-0497-7

Ikar (2005) 80-249-0497-7 236

Zajímavá autentická kniha vyprávění německého malíře a ochránce přírody, který v 90. letech založil společnost Život pro gepardy a inicioval záchranný program.
Mladý německý malíř a přesvědčený ekolog od dětství kreslil a maloval divoká zvířata v německé Zoo a dlouhá léta toužil navštívit Afriku a zvířata vidět v jejich přirozeném prostředí. Od první návštěvy Tanzanie si Afriku zamiloval, často se tam vracel a na jedné z výprav se mu podařilo získat důvěru gepardí samice a jejích mláďat. Po dvou letech se opět setkal s jednou z oněch mladých samiček a od té doby propadl půvabu těchto šelem docela. Zorganizoval rozsáhlý projekt na přípravu dvou gepardů odchovaných v zajetí na život ve volné přírodě a podařilo se mu tento záměr přivést k úspěšnému konci. O tomto období svého života vypráví jednoduše, zasvěceně a působivě, s cílem přesvědčit o nutnosti bojovat za to, aby se zvířatům a zbytkům africké přírody dostalo zasloužené ochrany. (Založil/a: Barabura)

Matto Barfuss Matto Barfuss
*1970