Nikdy si nedávejte vycpat svého psa

Nikdy si nedávejte vycpat svého psa
Originální název: Never have your dog stuffed

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-249-0907-3

Ikar (2007) 978-80-249-0907-3 268

Alan Alda (nar. 1936) se do srdcí diváků snad nejvíce zapsal jako Hawkeye z legendárního seriálu M*A*S*H, a to nejen v rodných Spojených státech, ale i v České republice, kde si pořad získal naprosto ojedinělou oblibu, o čemž svědčí časté reprízy. Alda (vlastním jménem Alphonso D'Abruzzo) hrál Hawkeyeho Pierce po jedenáct sezon, nicméně jeho filmová a divadelní kariéra zahrnuje celou řadu dalších kvalitních a úspěšných rolí, vždyť například za účinkování ve filmu Letec byl v roce 2005 nominován na Oscara za nejlepšího herce ve vedlejší roli. Jako syn herce se Alan s prostředím divadla seznámil už v dětství a před filmovou kamerou stanul v roce 1963. V této dlouho očekávané autobiografii se věnuje mládí, studiu, pobytu v Paříži, kde poznal svou manželku Arlene, s níž má tři děti, popisuje své divadelní začátky a první filmové role i léta slávy a uznání. Za svou úspěšnou kariéru získal jedenatřicet nominací a pět ocenění Emmy, šest Zlatých globů, mnohokrát zazářil na Broadwayi a je uznávaným režisérem a scenáristou. Na rozdíl od většiny hereckých životopisů nabízí tato kniha ještě něco navíc - a sice mimořádný Aldův humor a smysl pro satiru i vypointování příběhu, jemuž se naučil už v mládí v kabaretu. Z celého textu čiší sympatický nadhled, vtip a svěží ironie, s nimiž líčí veselé i méně veselé události svého života. A jaký je jeho recept na spokojenost? Prostě žijte. Trochu se smějte. Ale jestli vážně potřebujete nějakou radu, jestli se bez té rady opravdu neobejdete, pak... ať děláte cokoli, propánaboha, hlavně si nikdy nedávejte vycpat svého psa! (Založil/a: DF.Future)

Alan Alda Alan Alda
*28.01.1936

Dumbicek
  16. 5. 2016, 8:30
Vážím si ho jako herce a nyní díky této knize si ho vážím i jako člověka. Neměl to jednoduché a přesto se nevzdává a bojuje.
lenisko
  23. 10. 2012, 10:59
Vtipný, inteligentní a hlavně moudrý člověk, kdo napsal tuto knihu... Alana Aldu jsem si jako herce vážila vždy, ale díky této knize si jej vážím i jako člověka. Půvabný náhled do jeho duše :-)
Kantilena
  11. 5. 2011, 21:31
Po nadšení z MASHe jsem se nadšeně pustila do této knížky. A čekala jsem Aldův humor, který jsem zažívala při sledování seriálu. Je tam patrný, al ečekala jsme toho víc. Na druhou stranu mě zaujalo jeho vyprávění a u některých částí jsem se vážně nasmála :), ale nebylo toho tak moc jak jsem čekala. Ale za nahlédnutí do jeho soukromí jsem ráda.