Smrt zrozená v Praze

Smrt zrozená v Praze Originální název: Smrt zrozená v Praze

Wolf Publishing - 2004
ISBN: 80-239-3757-X

Wolf Publishing (2004) 80-239-3757-X 352

Marika Zaháňská je mladá, sportovně založená žena. Pracuje jako asistentka na vysoké škole a kromě problémů v osobním životě a občas přečerpaného bankovního konta žije relativně spokojeně a všedně – do chvíle, než v uličkách za Knížecí na Praze 5 narazí na ozbrojeného násilníka a mladého muže, který ji pomůže z nesnází. Setkání otáčí její život vzhůru nohama, v průběhu hodin se dostává mezi mlýnská kola americké rozvědky pátrající po kufříkových atomových bombách a rusko-české mafie čelící nepříteli, proti němuž je CIA partou skautů na výletě. A tajemství, smrt nebo život, se ukrývá právě v Praze…

První kniha ze dvou. (Založil/a: elfos)

Rames
  19. 10. 2015, 10:48
Četla jsem jako první knihu tohoto autora Pašeráka a nijak mě nenadchla. Proto jsem s Líhní nepospíchala a najednou příjemné překvapení! Velice živé, čtivé , akční , romantické a vtipné. Že by za to mohl ten Rulhánek?
Kuci92
  29. 11. 2016, 19:58
Oproti panu Kulhánkovi, Kopřivovi či Kotletovi toto dílko není nabité hláškami a celkově ani neobsahuje drsný humor jako u ostatních autorů. Kniha se ovšem četla velmi dobře a bavila až na to, že se brala moc vážně.
Melindaaaa
  19. 5. 2012, 18:00
Moje první od M.Žambocha. Zajímavým dějem (i když někdy se vyskytly pasáže nad moje chápání) si mě získal a budu vždycky ráda vyhledávat jeho knížky :)
sharky95
  4. 9. 2012, 17:52
první knížka od Žambocha. První věc, co mě sklamala, byla anotace, která popisovala spíše špionážní příběh. Nelogičnosti mi byli ukradené, zasazení příběhu do Prahy byl plus. I přes přeplácanost musím říct, že mi kniha líbila a dobrodružství "české Trinity" mě dost pobavilo. Už dlouho jsem se tak nezasmál. :D
Cermag
  1. 12. 2015, 15:20
Kniha vtáhne do děje a celou dobu má na sobě příběh takovou vrstvu tajemnosti, čtenář stále neví, co přijde, jak se příběh vyvine. Navíc je tam pár velmi netradičních přístupů a navíc jsou tam i vtipné pasáže. Závěr navíc klade více otázek, než podává odpovědí, těším se na druhý díl...
MM1979
  27. 4. 2016, 16:56
Jsem fanouškem sci-fi, ale tohle bylo na mě moc bláznivé... První díl ještě šel, ale druhý byl úmorný - hodnotím jako celek. Nemohu doporučit, za mě škoda peněz :-( Přirovnal bych to k Asfalt - Štěpán Kopřiva.
Lucka D.
  20. 10. 2013, 18:16
Také první knížka od Žambocha, ale možná také poslední. Děj začal pěkně ubíhat, ale podle anotace jsem čekala "uvěřitelný" byť vymyšlený příběh. Rozhodla jsem se to ale dočíst až do konce, když už jsem jednou začala a na konci jsem zjistila, že to je jen konec první části. Možná, že kdyby anotace rovnou naznačila, že se jedná o sci-fi, nebyla bych zklamaná, ale do druhého dílu se mi vůbec nechce...
zdennanek
  19. 5. 2012, 7:56
Této knize můžu vytknout, snad jen chaotické vysvětlování "M-pole" Jinak to je hodně dobrej příběh, kterej by snad ani Kulhánek nenapsal líp :-) Prostě oddychová akční pecka, od které se prostě nemůžu odtrhnout dokud se nedostanu na konec :-)