Numerati - O touze porozumět a předpovědět lidské chování v digitálním věku

Originální název: The Numerati

Computer Press - 2010
ISBN: 978-80-251-2444-4

Computer Press (2010) 978-80-251-2444-4 216

Pracujete na počítači, klikáte na webové stránky, nakupujete kreditními a platebními kartami, voláte z mobilního telefonu… A přesto si stále myslíte, že vaše soukromí je dokonale chráněno? Tato kniha vás vyvede z omylu. Společnosti jako Yahoo! a Google nasbírají každý měsíc v průměru 2500 podrobností o každém z nás. Nová matematická inteligence, tzv. Numerati, pak tato data „pitvá“. A proč? Snaží se zmanipulovat naše chování – co kupujeme, jak volíme, koho milujeme – aniž bychom si to uvědomili. (Založil/a: TrissRc)

Stephen Baker Stephen Baker
*??.??.1955

TrissRc
  14. 4. 2011, 11:30
Kniha se mi líbila - ukázala mi směr, kam se budou technologie vyvíjet/už se vyvíjí. Cílem je vše převést do čísel, vytvořit algoritmus, rozdělit data do skupin a následně je využít. Pokud nebudeme mít o těchto způsobech přehled, můžeme si tím uškodit. Otázka ochrany soukromí je aktuální a s přibývajícími technologiemi tohoto typu bude ještě aktuálnější. Kde bude hranice? Bude vůbec nějaká existovat? Nebo se všichni schovají za to, že nás tím chrání? Kdo tyto společnosti bude hlídat, když se tam točí velké peníze? Neměl by zakročit stát? Bohužel i on chce o nás vědět co nejvíce, kdo tedy bude hlídat stát?