Planeta lhářů

Planeta lhářů Originální název: Tomy und der Planet der Lüge

Dialog - 2007

Dialog (2007) 166

V této knize vypráví Erich von Däniken svůj vlastní příběh, který se mu stal už v roce 1987, ale z jistých důvodů se ho rozhodl zveřejnit až po 20 letech. Při cestě pouští se před jeho očima materializovala bytost schopná navázat normální mezilidský kontakt. Autor nám předkládá svědectví o soužití s touto bytostí, kterou pojmenoval Tomy. (Založil/a: LuckaV)

Myrddin33
  10. 12. 2012, 23:01
Jedna z Dänikenových knih, o které moc nevím, co si myslet. Jistěže v poušti lidé často mívají vidiny, avšak Tomy, který podle autora vypadal jako jeho mladší verze s nimi docestovala až do Švýcarska. Opravdu nevím, co si myslet o této knize a velmi mě mrzí, že jsem se na letošní přednášce na toto téma v krátkém rozhovoru nezeptal. Jistě bych rád uvítal hmotné důkazy, jako policejní spisy od švýcarské policie a další důkazy. Ovšem kniha za přečtení zajisté stojí...
SaraG
  4. 1. 2013, 19:15
Stejně jako Myrdin33 nevím, co si mám o knize myslet. Příběh je to fascinující a já mu chci věřit, že se to opravdu stalo, protože by to bylo něco úžasného. Ovšem jestli je příběh pravdivý, to ví jen pan Daniken :)
veronikajelinkova
  23. 8. 2014, 8:46
Jednou pan Däniken povídal, že příběh je z 90% pravdivý, avšak potom jsem slyšela, že něco je skutečné a něco je fikce, proto knihu podává jako román a nerad by román dokazoval.