Srdcerváč

Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0208-6

Argo (2009) 978-80-257-0208-6 204
Aurora (1999) 80-85974-69-X 206

Jeden z nejslavnějších Vianových románů, který oslovil řadu generací zejména mladých čtenářů svou svébytnou řečí, která dává vyniknout poetickému světu humoru a fantazie. (Založil/a: Twiggynkaa)

Sabotteur
  15. 5. 2012, 1:41
Z týhle knížky mi bylo po přečtení blbě, což znamená, že je dobrá. Plnokrevnější, syrovější a tak všeobecně zajímavější mladší sourozenec Pěny dní, přetejkající zajímavejma obrazama a myšlenkama. Napsal bych něco konkrétnějšího, ale tohle se musí zažít.
KatkaN
  27. 6. 2012, 18:16
Mám smíšené pocity..Ze začátku mně přišla taková běžná, ale potom se mi zdá, jako by si z nás autor dělal čím dál větší srandu..Divné události, pomíchané měsíce,...Občas až nepochopitelně depresivní. I tak se mi kniha zdála celkem dobrá, dávám ji 80%.
redd
  4. 4. 2013, 0:43
příběh jako by pohádkový, z kterého se nakonec vyklube něco tak směšného, nechutného a zajímevého zároveň. proto Viana považuji za naprostou klasiku
Medusa
  29. 6. 2012, 9:53
některé myšlenky a narážky zde byly dobré a hodné k zamyšlení, nicméně mě tahle kniha nijak zvlášť nechytla, četla sem od něj i lepší díla
Ay'Le
  6. 3. 2010, 20:06
vim, ze je srdcervac povazovan za jedno ze stezejnich del viana, ale mne tahle kniha vubec nesedla, a to je boris vian jeden z mych nejoblibenejsich spisovatelu..
tahle kniha je tak depresivni, ze se to az neda snest, a musim rict, ze to ve me zanechalo hodne neprijemny pocit..ale to je samozrejme individualni:)