Přes Andy za sluncem Inků

Přes Andy za sluncem Inků

Votobia - 2000
ISBN: 80-7198-451-5

Votobia (2000) 80-7198-451-5 284

Myšlenka přejet na kole Andy se někomu může zdát poněkud bláznivá a troufalá. Pro šest kamarádů, nadšených cykloturistů, však byla silnou motivací. V přejezdu And neviděli jen náročný sportovní cíl, ale i možnost, jak proniknout do dávného světa Inků, do míst, kam se běžný turista nedostane. Pro uskutečnění smělých plánů si vybrali jih Peru, kde Andy svou rozlohou, nadmořskou výškou nad 4000 metrů a především nehostinností a odlehlostí vyvolávají lehké mrazení v zádech, současně však tato oblast nabízí i plno předmětů k zamyšlení, zejména při setkání s místními domorodci, potomky Inků, z nichž mnozí spatří cizince jen jednou za život. Knížka umožní čtenáři být přímo "u toho", prožívat krušné chvíle při překovávání hlavního masivu Kordiller a vnímat nevšední atmosféru tohoto pro nás podivuhodného světa. (Založil/a: Ria)