Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Milenci a manželé

62%
3 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Milenci a manželé
Autor:
Originální název: The Music School (1962), Bech: A Book (1970), Museum, Woman and Other Stories (1972), Problems and Other Stories (1979), Too Far to Go (1979), Bech is Back (1982)

Nejnovější vydání:
Odeon - 1984
ISBN: 01-004-85
Počet stránek: 408
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 23x v přečtených
v knihovně 18x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Odeon (1984) 01-004-85 408

Jaká je životaschopnost partnerských svazků v době, kdy se hovoří o "krizi manželství" a ,,éře rozvodů a rozchodů", kdy jako by bylo svízelné zachovat svému protějšku věrnost? Vyčerpává se smysl manželství tím,že jsou v něm zplozeny a vychovávány děti? Nakolik je v moci člověka uchovat svůj citový vztah navzdory nemilosrdně plynoucímu času, který mění jeho vnímavost, touhy a síly?
Tyto a podobné otázky nepřestávají znepokojovat Johna Updikea, poté co existence moderní rodiny věnoval většinu své prozaické tvorby. Také výbor z jeho nejlepších milostných povídek se soustřeďuje na americkou středostavovskou rodinu- a změny či posuny v hodnotách a konvencích během posledních dvaceti let.
První část, volně propojené předmanželské osudy spisovatele Becha, vrcholící sňatkem, je satirou na dobové literární a společenské poměry. Povídky v pravém slova smyslu manželské následují v části druhé a třetí. zachycují rodinu v její každodennosti, ve chvílích pohody, ale i konfliktů, krizí anebo - jako je tomu v závěrečném cyklu o jednadvacetiletém manželství Richarda a Joan Mapleových - v okamžiku logického konce. Právě v míře porozumění, nezpřetrhaných citových pout, solidárnosti a ohledů vůči dětem i rodičům, manželům i milencům leží přínos Updikeova pohledu, jenž je věcným, nemoralizujícím komentářem těchto jakoby autentických příběhů o lásce. (Založil/a: Andy)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace