Lexikon zakázané archeologie

Lexikon zakázané archeologie

Dialog - 2011
ISBN: 9788074240256

Dialog (2011) 9788074240256 300

Existovalo lidstvo už jednou, tedy takzvaně před lidstvem? Autor o tom v bohatě ilustrované knize přináší důkazy, které nám klasická archeologie urputně zatajuje. Přibližně 200 barevných fotografií zobrazuje kontroverzní artefakty nejen ze soukromých archeologických sbírek, ale i z muzejních sklepů. Podle současné interpretace dějin by neměly existovat. Například otisky chodidel moderního člověka staré stovky milionů let, kresby dinosaurů pocházející z pravěku, prastaré lidské vlasy, jejichž DNA nepřísluší k žádné lidské rase atd. Na denní světlo jsou vynášeny nesčetné záhadné předměty, s nimiž si klasická archeologie už dávno neví rady. Všechno, co jsme se učili ve škole o historii a o vývoji člověka, bylo v tomto zorném úhlu doslova postaveno na hlavu. Věděli jsme, že nejstarší figurální předměty světa pocházejí z území dnešního Německa? A jak se ocitla starořímská skulptura ve středoamerickém mexickém hrobě ještě předtím, než Evropané objevili Ameriku? A jak dokázali starověcí Číňané už před dvěma tisíci lety svoje zbraně pochromovávat tak, že dodnes nezrezavěly?

„Dějiny lidstva musí být přepsány,“ požaduje autor na základě předkládaných důkazů. Spolu s ním užasneme nad tajemstvím modrého ohně v Ježíšově jeruzalémském hrobě. Okouzlí nás magické prsteny a meče. Zatajíme dech před šeptající lebkou. Rozechvějeme se nad úchvatným tajemstvím, které ukrývají slovenské Tatry. A společně s Mossadem se vplížíme do místa úkrytu archy úmluvy. A seznámíme se s tajemnou sibiřskou mumií. (Založil/a: Jarin)